ניוט גינגריץ' הודיע רשמית על פרישה מהמרוץ לנשיאות

גינגריץ' הכריז כי הוא משהה את הקמפיין וביקש להמשיך בהזרמת התרומות, להן הוא זקוק כדי לכסות את חובות הקמפיין. רומני: גאה לקרוא לניוט חבר

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטשה מוזגוביה

יו"ר בית הנבחרים לשעבר ניוט גינגריץ' הודיע היום רשמית על סיום קמפיין הבחירות שלו. בהודעתו הרשמית, במסיבת עיתונאים שקיים בארלינגטון, וירג'יניה, כשאשתו לצידו, אמר גינגריץ' כי הוא משהה את הקמפיין וביקש להמשיך את זרם התרומות כדי שיוכל "להפיץ את החזון שלו באמריקה"‬. למעשה, גינגריץ' זקוק לתרומות כדי שיוכל לכסות את החובות בגובה 4.3 מיליון דולר שצבר הקמפיין.

גינגריץ' בן ה-68 הציג את עצמו בתור האלטרנטיווה השמרנית למיט רומני, שניצח במרוץ למועמדות, אבל הוא נכשל במבחן הקלפי. הוא אמנם הוביל בשלב מסוים בסקרים, הצליח לזכות בכמה מדינות והבטיח להמשיך "עד ועידת המינוי בטמפה", אך למרות התרומות הנדיבות של המיליארדר שלדון אדלסון, מועמדותו לא הצליחה לצבור תנופה.

רפובליקאים רבים פקפקו ביכולתו להיות אלטרנטיווה שפויה, לאחר שיריביו לגלגו על תמיכת העבר שלו במושבות על הירח ויוזמה עדכנית יותר לגייס תלמידים ממשפחות מצוקה לעבוד בתור שרתים בבתי הספר שלהם. גם בגידותיו בשתי נשותיו הראשונות היתה בעוכריו.

גינגריץ' אמר שהוא לא מצטער על החלטתו להתמודד. לדבריו, הוא ומתחרט רק על כך שלא פעל בחוכמה רבה יותר ובאומץ. הוא הצר גם על כך שלא היה ממושמע יותר - חיסרון שעלה לו בהתפטרות של כמעט כל צוות הקמפיין שלו במחאה על כך שהעדיף נופש בחו"ל על פני התרוצצות בין אירועי הקמפיין בעיירות הקטנות.

ניוט וקליסטה גינגריץ' בהכרזת הפרישהצילום: רויטרס

במהלך הקמפיין, גינגריץ' פיתח יחס מריר במיוחד כלפי יריבו רומני, שלדבריו הצליח להביס אותו "עם כמויות הכסף" שהושקע בתשדירים השליליים נגדו. אך רומני היה הראשון להגיב על פרישתו ולהרעיף עליו שבחים. "ניוט גינגריץ' הביא יצירתיות וחיוניות אינטלקטואלית לחיים הפוליטיים של אמריקה", מסר רומני. "הוא הפגין רהיטות ואומץ בקידום רעיונות שמרנים. הוא כבר מזמן הבטיח לעצמו מקום בהיסטוריה האמריקאית, אך אני משוכנע שהוא ימשיך לתרום תרומה חשובה למפלגתנו ולחיי האומה. אני גאה לקרוא לניוט וקליסטה חברים ומצפה לעבוד אתם בחודשים ובשנים הקרובות על שיקום ההבטחה של אמריקה".

בידי גינגריץ' נותרו 141 צירים שאותם הוא יכול להעביר למועמד אחר, או לשמור אותם לעצמו, למרות שאין לו שימוש אמיתי בהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ