סקר: תמיכת אובמה בנישואים חד-מיניים פגעה בתמיכתו בקרב העצמאיים

המועמד הרפובליקאי מיט רומני דיבר בפני סטודנטים באוניברסיטה האוונגליסטית ליברטי ואמר שנישואים הם ברית בין גבר אחד לאשה אחת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

למרות הדיווחים על כך שהתרומות לנשיא ארה"ב ברק אובמה עלו מאז שהפך לנשיא האמריקאי הראשון שתמך בגלוי בנישואים חד-מיניים, סקר של גאלופ מגלה של-60% מהמצביעים האמריקאים לא איכפת מההתבטאות ההיסטורית.

לפי הסקר, 6 מתוך 10 מצביעים אמריקאים לא ישנו את עמדתם בעקבות הצהרתו ורק 13% מהמצביעים העצמאיים, שאינם משתייכים למפלגה הרפובליקאית או הדמוקרטית, עשויים להצביע לנשיא בעקבות אמירתו. מנגד, 26% מהמצביעים העצמאיים אומרים שהם יצביעו למועמד הרפובליקאי כתוצאה ישירה מהבעת התמיכה. הסקר, שבדק את עמדתם של 1,013 מצביעים, מגלה שההשפעה על ההצבעה בבחירות בנובמבר תהיה מינורית.

בינתיים, יריבו של אובמה, מיט רומני, המשיך בסוף השבוע להביע את עמדתו השמרנית המנוגדת לעמדת הנשיא, והצהיר שנישואים הם ברית אך ורק בין גבר ואשה. 

מיט רומני צילום: אי-פי

בנאום שנשא אתמול (שבת) בפני סטודנטים באוניברסיטה האוונגליסטית ליברטי, אמר המועמד המוביל במרוץ הרפובליקאי לנשיאות, שהמצביעים השמרים יכולים לסמוך על עמדתו הנוצרית והשמרנית. "לעתים נעשים הערכים האמריקאים נושא מרכזי בדיון הדמוקרטי. היום הנושא הוא מוסד הנישואים. אך נישואים הם ברית בין גבר אחד ואשה אחת".

רומני מתמודד לא אחת עם ביקורת של השמרנים במפלגתו בשל היותו מורמוני, אך בנאום שנשא בפני הסטודנטים הוא הדגיש את חשיבות הערכים הנוצריים. "בין אם מטרתנו היא להילחם כדי להגן על זכויותיהם של הנרדפים, לבטא חמלה כלפי החולים והנזקקים, או לחוס על חייו של תינוק בטרם נולד, אין כוח גדול יותר שפועל למען הטוב במדינה הזו מאשר המצפון הנוצרי", אמר.

רומני נשא את נאומו יומיים בלבד לאחר שהוא התנצל על התנכלויותיו כלפי הומואים במהלך שנות לימודיו בתיכון. למרות שחלפו מאז כמעט 50 שנים, הוא טרח להתנצל  בראיון לרשת "פוקס" על "מתיחות מטומטמות שהלכו רחוק מדי", כדבריו, אותן תיארו חלק מבני כיתתו כ"אכזריות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ