שער המגזין ניוזוויק: "אובמה - הנשיא ההומו הראשון"

כמה ימים לאחר הסערה שעורר תמונת שער של האם המניקה את בנה בן השלוש, מפרסם המגזין "ניוזוויק" תמונת שער מעוררת מחלוקת משלו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

לאחר שמגזין טיים פרסם לאחרונה בתמונת השער שלו אם שמניקה את בנה בן השלוש, פרסם השבועון ניוזוויק תמונת שער מעוררת מחלוקת אחרת, בנוגע להודעת נשיא ארה"ב, ברק אובמה, משבוע שעבר, לפיה הוא תומך בנישואים חד מיניים. בתמונת השער של ניוזוויק מופיע אובמה שהילה בצבעי הקשת מעל ראשו. בתחתית השער מופיעה הכותרת "הנשיא ההומו הראשון".

תמונת השער של ניוזוויק אינה היחידה המתייחסת להודעה הדרמטית של הנשיא. בתמונת השער של ניו יורקר, שעוצב בידי האמן בוב סטייק, נראה איור של הבית הלבן שעמודיו הקדמיים בצבעי הקשת, זאת בדומה לדגל הגאווה. לדברי סטייק, "רציתי להראות באיור את אומץ לבו של הנשיא, הודעתו באה באיחור אמנם, אולם בשנת בחירות אי אפשר שלא להעריך את הודעתו.

בשישי האחרון פרסם "הארץ" כתבה מקיפה על הודעת אובמה והתגובות לה בארה"ב ובישראל. כותרת הכתבה היתה "הנשיא הוורוד הראשון".

שער מגזין ניוזוויק
שער ניו יורקר

בראיון שהעניק לאי-בי-סי, אמר הנשיא בשבוע שעבר: "בנקודה מסוימת פשוט הגעתי למסקנה שזה חשוב לי לאשר שזוגות בני אותו המין צריכים להיות מסוגלים להתחתן". לאחר הראיון, שלח לתומכיו דואר אלקטרוני בכותרת "נישואים", ובו ביקש מהם תרומות. "אני מאמין כי בעיני החוק, כל האמריקאים זכאים לקבל יחס שווה, וכי במדינות שבהן קיים חוק המרשה נישואים חד- מיניים, אסור שחוק פדרלי יבטל אותם", כתב אובמה. "אם אתם מסכימים, תוכלו לעמוד כאן לצדי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ