לאחר שתמך בנישואים חד-מיניים |

אובמה מפגר מול רומני במירוץ לבית הלבן

לפי סקר של הניו יורק טיימס וסי-בי-אס רומני מוביל ב-3% על הנשיא, לראשונה זה חודשים; 62% מהאמריקאים: המצב הכלכלי - הנושא החשוב בבחירות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מיט רומני, שיוכרז באוגוסט כמועמד הרפובליקאי לנשיאות מוביל ב-3% על נשיא ארה"ב ברק אובמה במרוץ לבית הלבן, כך מעלה סקר משותף של הניו יורק טיימס וסי-בי-אס. 46% מהמשתתפים בעלי זכות ההצבעה בסקר שנערך בין ה-11 ל-13 במאי,  אמרו כי בכוונתם לבחור ברומני בבחירות שיתקיימו בנובמבר לעומת 43% שיצביעו עבור הנשיא הדמוקרטי. יש להדגיש כי טעות הדגימה עומדת על 4%.

בסקר דומה שערכו הניו יורק טיימס וסי-בי-אס באפריל, אובמה ורומני זכו בשיעורי תמיכה זהים - 46% מהקולות. סקרים שנערכו בינואר, פברואר ומארס הראו יתרון קל לאובמה על פני רומני. מאז החלו העיתון ורשת הטלוויזיה לקיים סקרים בנוגע לסיכוייהם של שני המועמדים, לא נרשם יתרון גדול מ-6% למי מהם על פני השני.

המשתתפים בסקר נשאלו גם לגבי הנושאים החשובים ביותר עבורם בבחירות הקרובות. התוצאות הראו כי 62% מהבוחרים נקבו בכלכלה כנושא המרכזי עבורם, 11% הגדירו את החריגה מהתקציב כחשובה ביותר , 9% ציינו שמערכת הבריאות וביטוח הבריאות הם הנושאים החשובים, ואילו 7% בלבד ציינו שנישואים חד-מיניים היא הסוגיה המרכזית בה יתחשבו בבואם להצביע.

בשבוע שעבר הצהיר אובמה על תמיכתו בנישואים חד מיניים, והפך לנשיא האמריקאי הראשון שעשה זאת. ההצהרה, בראיון שהעניק הנשיא לרשת אי-בי-סי, הצליחה לגייס לטובת קמפיין הבחירות שני מיליון דולר בתוך יממה. מנגד, העיתון וושינגטון פוסט חשף כי מיט רומני נהג להתנכל לבני כיתתו ההומואים בתיכון. סקרים שנערכו לאחר ההצהרה העלו כי בעוד שייתכן והיא עזרה לתזרים המזומנים של הנשיא, ייתכן והיא תפגע בו בקלפי שכן נשאלים רבים יותר טענו כי עמדתו של אובמה מקטינה את הסיכוי כי יצביעו עבורו.

רומני, שמחכה למינויו הרשמי כמועמד הרפובליקאים לאחר שיריביו פרשו הלכה למעשה מהמירוץ, זכה בשבוע שעבר בתמיכתו של המועמד הארכי-שמרן ריק סנטורום שהרבה לתקוף אותו במהלך הפריימריז ואף הגדירו "הרפובליקאי הגרוע ביותר במדינה".

"מעל לכל, אנחנו מסכימים שחייבים להביס את הנשיא אובמה. המשימה הזו לא תהיה קלה, והיא דורשת שכולנו נתרום את חלקנו למען ניצחון המועמד שלנו. המושל רומני יהיה המועמד הזה, ואני תומך בו ובניצחונו בבחירות החשובות ביותר החיינו", אמר סנטורום. הוא הוסיף כי הוא מחזיק בעמדות דומות לרומני בכל הנוגע לצמצום המסים והוצאות הממשל הפדרלי, מניעת הנשק הגרעיני מאיראן וגם ההתנגדות להפלות ונישואי ההומואים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ