המודל שמנסה לחזות את זהות סגנו של רומני

לפי המודל, המבוסס על נתונים סטטיסטיים של 20 סגני נשיא מאז שנות ה-60, יעמוד מרקו רוביו, סנאטור בן 41 מפלורידה, לצד המועמד הרפובליקאי לנשיאות

אוון מקסקיל, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוון מקסקיל, גרדיאן

מרקו רוביו, הסנאטור הרפובליקאי בן ה-41 מפלורידה, יהיה ככל הנראה המועמד לסגנות ושותפו להתמודדות על כס הנשיאות של מיט רומני. זאת לדעת ג'ודי באומגרטנר, שיצר מודל המסייע לחזות מי ייבחר לתפקיד סגן הנשיא. תחזיתו של באומגרטנר פורסמה שעה שרשת ABC דיווחה כי רוביו אינו מופיע עדיין ברשימת המועמדים שבוחנים אנשי צוות רומני.

עד כה הועלו יותר מ-20 שמות של מי שעשוים לעמוד לצד רומני בהתמודדות נגד הנשיא אובמה בנובמבר השנה, אולם באומגרטנר ציין כי ביולי ברשימה שהכין רומני לגבי מועמדים פוטנציאליים לסגן הנשיא, הופיעו רוביו, מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי ומושל וירג'יניה בוב מקדונל.

בהתבסס על רשימת המועדפים של רומני, הריץ באומגרטן את פרטיהם של השלושה במודל המבוסס על נתונים סטטיסטיים מבחירת 20 סגני נשיא מאז שנות ה 60. על בסיס נתונים אלו צופה באומגרטנר כי רוביו יהיה הנבחר.

רוביו ורומניצילום: אי-פי

לפי באומגרטנר, מרצה למדעי המדינה באוניברסיטת מזרח קרוליינה, ומחבר ספרים שאחד מהם עוסק בשיקולים לבחירת סגן נשיא, המודל שלו בחר 13 מתוך 20 מועמדים מאז שנות ה-60, וחמישה מתוך השבעה שנבחרו מאז 1992 - אל גור, ג'ק קמפ, דיק צ'ייני, ג'ון אדוארדס וג'ו ביידן. המודל לא חזה את בחירתם של ג'ו ליברמן ושרה פיילין.

באומגרטנר הזין כאמור את המודל בפרטיהם של רוביו, כריסטי ומקדונל. מדובר בפרטים על מדינת המוצא, מספר השנים בשירות הציבור, גיל ושירות צבאי. לטענת באומגרטנר, תוצאת ניתוח הנתונים העניקה 76% לרוביו 14% לכריסטי, ו-9% למקדונל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ