סקר: החלטת ביהמ"ש העליון הגדילה את התמיכה ברפורמת הבריאות של אובמה

הסקר שנערך היום מראה עלייה של 11% בתמיכת המצביעים העצמאיים בארה"ב ברפורמת הבריאות, אולם עדיין יש רוב למתנגדים בקרב כלל הציבור

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

תמיכת ציבור הבוחרים ברפורמת הבריאות של נשיא ארה"ב ברק אובמה גדלה לאחר שבית המשפט העליון התיר את החוק על כנו, אולם רוב האמריקאים עדיין מתנגדים לחוק, כך על פי סקר רויטרס/איפסוס שנערך היום (ראשון). הסקר הראה עלייה בתמיכת רפובליקאים, ובעיקר העצמאים (שלא משתייכים לאף מפלגה), שתמיכתם חיונית לניצחון בבחירות לנשיאות שיתקיימו ב-6 בנובמבר.

לפי הסקר, שנערך לאחר החלטת בית המשפט ביום חמישי, 38% מהעצמאים תומכים ברפורמת הבריאות. מדובר בעלייה מ-27%, שיעור התומכים בסקר שנערך לפני ההחלטה בעליון. התמיכה בקרב כלל הבוחרים עלתה ל-48%, מ-43% לפני החלטת בית המשפט.

"זה ניצחון לאובמה, משום שמדובר למעשה בחוק שלו", אמרה ג'ולי קלרק מאיפסוס. "לא סתם קראו לחוק 'אובמהקייר'". התנגדות הרפובליקאים לחוק נותרה איתנה, אולם פחות מאשר לפני שהתקבלה החלטת בית המשפט. 81% מהרפובליקאים התנגדו לחוק בסקר האחרון, לעומת 86% שהתנגדו בסקר שבוצע ב-18 ביוני. התמיכה בקרב הדמוקרטים נותרה יציבה ועומדת על 75%.

כותרות העיתונים יום לאחר החלטת בית המשפטצילום: אי-פי

החדשות הטובות עבור הרפובליקאים הן שהחלטת בית המשפט ממריצה את ההתנגדות לרפורמת הבריאות. בסקר האחרון, 53% מכלל הבוחרים אמרו כי סביר שיצביעו עבור חבר הקונגרס שלהם אם יכריז על כוונתו לפעול לביטול החוק, לעומת 46% לפני פרסום החלטת בית המשפט. 'זה מדרבן משני הכיוונים", אמרה קלרק.

יריבו הרפובליקאי של אובמה, מיט רומני, הבהיר כי יתנגד ל"אובמהקייר" וינסה לבטל אותה אם ייבחר לנשיא .מטה הבחירות של המועמד הרפובליקאי לנשיאות דיווח כי הוא גייס 4.6 מיליון דולר ב-24 השעות שלאחר החלטת בית המשפט.רומני העלה מספר רעיונות לגבי החלפות רפורמות אובמה, והוסיף כי יפעל לשימור החלטות פופולריות כגון הגבלת חברות הביטוח שמונעות כיסוי מחולים שסובלים מבעיות רפואיות קודמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ