ההצעה המגונה של שרה סילברמן לשלדון אדלסון

הקומיקאית היהודייה פנתה לליבו של המיליארדר כדי שיעביר תמיכתו לאובמה. הדמוקרטים נכשלו בנסיון לאלץ ארגונים פוליטיים עצמאיים לחשוף שמות התורמים

נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

כתורם הגדול ביותר בקמפיין הבחירות לנשיאות ארה"ב, שלדון אדלסון שמע כבר מלא מעט שחקנים פוליטיים מה הם חושבים על מאמציו הבוטים להשפיע על תוצאת הבחירות. אמש (שני) פורסם בארצות הברית כלי הנשק החדש נגד אדלסון – כלב צ'יוואווה, המלווה בקומיקאית היהודיה שרה סילברמן.

בבחירות 2008, סילברמן כבר כיכבה בווידאו שהפך לויראלי, "השלעפ הגדול", שבו קראה ליהודים האמריקאים הצעירים לנסות ולשכנע את הסבים והסבתות החוששים מברק אובמה להצביע עבורו. הרפובליקאים צילמו סרט תגובה עם הקומיקאי הוותיק ג'סי מייסון, שקרא לסילברמן "יענטע חולנית".

הפעם הסרט מוקדש כולו לאדלסון, או סתם שלדון, כפי שסילברמן מתעקשת לקרוא לו. תחילה רץ על המסך הכיתוב ש"מיליארדרים תורמים לקמפיין של רומני סכומי שיא. שלדון אדלסון, איל ההון בן ה-78, התחייב לתרום לרומני מאה מיליון דולר כדי להביס את ברק אובמה. לשרה סילברמן יש הצעה בשבילך, שלדון".

בהמשך מציעה סילברמן לאדלסון לתרום את אותו הסכום לקמפיין של אובמה - בתמורה ל... "אני לא אעשה סקס אתך, כי אנחנו לא נשואים ואני בחורה טובה, אבל אני אעשה לך "מספריים" כשאני לובשת ביקיני. אתה יודע כמה מיליארדרים רפובליקאים תורמים כסף לרומני? כולם!" היא מכריזה. "אבל כמה מהם מקבלים 'מספריים' מיהודיה לובשת ביקיני עם נתונים טבעיים גדולים? כמה מהם? כמה שלדון? אתה תהיה המיליארדר הזקן היחיד על כדור הארץ שיזכה לסקס לסבי מסורתי עד הסוף עם בחורה שהיתה לה תוכנית משלה בקומדי סנטרל, אם כבר מדברים על להשוויץ".

ובזירה רצינית יותר, בסנאט האמריקאי, נכשל היום בניסיון לצמצם את השפעת הארגונים העצמאיים שאינם מוגבלים במסגרת החוק החדש בתרומות לקמפיינים (Super PACs). הדמוקרטים לא הצליחו לגייס את הרוב להעביר את החוק שנועד לאלץ את הקבוצות העצמאיות התומכות במועמד פוליטי זה או אחר לחשוף את שמותיהם של אלה שתרמו למעלה מ-10000 דולר. הרפובליקאים מתנגדים לחוק בטענה שזה מאיים על התורמים.

הנשיא אובמה ציין בהודעה שהוא מאוכזב מהרפובליקאים שלא פעלו לטובת העם האמריקאי. "לפני שנתיים, בית המשפט העליון בפסיקת 'האזרחים המאוחדים' איפשר לתאגידים הגדולים להשקיע סכומים לא מוגבלים בניסיון להשפיע על הפוליטיקה האמריקאית. הם יכולים לקנות תשדירי טלוויזיה במיליוני דולרים מבלי שהם חייבים לגלות מי באמת משלם תמורתם. התוצאות של ההחלטה הזאת בלתי צפויות. אם נאפשר לזה להמשך, לאינטרסים המיוחדים תהיה השפעה חסרת תקדים על הפוליטיקאים. זה לא בסדר. זו שוחק את הדמוקרטיה שלנו וזה מאיים על עתידנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ