נתניהו מככב בקמפיין בארה"ב; אובמה מרחיב את הפער בסקרים

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה

נראה כי הסרטון שצולם בחשאי במאי באירוע לגיוס תרומות, שבו רומני קרא ל-47% מהאמריקאים "קרבנות" שלא יצביעו לו ממילא כי הם לא משלמים מסים, הסב נזק משמעותי לרומני.

שבעה שבועות לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב, ברק אובמה הרחיב את הפער מיריבו מיט רומני, זוכה כעת ל-51% לעומת 43% לרומני, כך עולה מסקר חדש של מרכז "פיו". מדובר בפער הגדול ביותר בין שני מועמדים לנשיאות בספטמבר מאז המרוץ של ביל קלינטון ב-1996.

הקרב מתנהל כעת בעיקר על 6% מהמצביעים הבלתי תלויים - וכאן אובמה נהנה מיתרון קל בלבד, 44% מול 42% לרומני - אך רומני מוביל בקרב המצביעים הבלתי תלויים הלבנים. אך למרות הסקרים, אובמה יצטרך לגלות זהירות רבה משום שהאמריקאים עדיין מגלים עניין מועט בבחירות אלה.

רק %48 של מצביעים מתחת לגיל 03 אומרים שהם "הקדישו הרבה מחשבה" לבחירות הקרובות - לעומת %65 בסקר מקביל לפני ארבע שנים. (במטרה להלחם נגד אדישות הצעירים, הקמפיין של אובמה משתמש בין היתר בכוכבים כמו נטלי פורטמן), שהשתתפה השבוע בארוע בחירות בסינסינטי.

במקביל, הקואליציה הרפובליקאית היהודית ממשיכה בקמפיין במדינות המתנדנדות בניסיון להשפיע על הקול היהודי, בכותרת "חרטת הקונה" - עם עדויות של המצביעים היהודים שנתנו את קולם לאובמה ומתחרטים על כך. לפי הסקר של הוועד היהודי האמריקאי שפורסם שלשום, 69% מיהודי פלורידה מתכוונים להצביע לאובמה בבחירות הקרובות - לעומת 25% שאמרו שיצביעו לרומני. בבחירות 2008, 78% מיהודי ארה"ב הצביעו לאובמה. 

בניסיון להטות את הקול היהודי, העלה אתמול ארגון ללא מטרות רווח תשדיר בחירות בכיכובו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שבו הוא מותח ביקורת על גרירת הרגליים של הממשל האמריקאי בעניין איראן. "העובדה היא שעם כל יום שחולף, איראן מתקרבת לפצצה הגרעינית. העולם אומר לישראל לחכות, יש עוד זמן. ואני אומר, לחכות למה? לחכות עד מתי?" והשדרן מזהיר: "העולם זקוק לעוצמתה של אמריקה, לא להתנצלויות".

האחראי להפקת הסרטון הוא ארגון בשם Secure America Now. בשל מעמדו כמלכ"ר, הארגון אינו חייב לחשוף את אלה שתורמים לו, אך ידוע שהוקם על ידי ג'ון מקלפלין ופאט קאדל הרפובליקאים. ב‑2009 היה מקלפלין אחד מיועצי מסע הבחירות של נתניהו.

ארה"ב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ