לקראת העימות השני |

סקר מכון גאלופ: רומני מוביל גם במדינות המתנדנדות

יממה לפני העימות בניו יורק, המועמד הרפובליקאי ממשיך להמריא על כנפי העימות הקודם. הפער מאובמה צומצם גם בקרב הנשים המצביעות

נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

הסקרים האחרונים לנשיאות ארצות הברית מנבאים צרות למחנה הדמוקרטי לקראת העימות השני בין המועמדים לנשיאות, שיתקיים מחר (שלישי) באוניברסיטת הופסטרה בהמפסטד שבניו-יורק.

הסקר החדש של USA Today ומכון גאלופ גילה כי המועמד הרפובליקאי מיט רומני מוביל בסקר הארצי עם 49%-47% בקרב אלה שמתכוונים להצביע (ברק אובמה מוביל בהפרש קטן בקרב המצביעים הרשומים). עוד עלה מהסקר כי רומני עקף את אובמה גם בממוצע של 12 מדינות המתנדנדות (פלורידה, קולורדו, נוואדה, איווה, מישיגן, ניו-המפשיר, צפון קרולינה, אוהיו, וירג'יניה, וויסקונסין, פנסילבניה וניו מקסיקו) עם 51% לעומת 46% בקרב אלה שמתכוונים להצביע.

גם בקרב הנשים רומני מראה סימני התאוששות. אמנם אובמה עדיין מוביל בתשעה אחוזים בקרב כלל הנשים, אך המועמד הרפובליקאי הצליח למחוק את הפער בקרב הנשים שמתכוונות להצביע (48%-48%). כדי לבלום ירידה נוספת בסקרים, אובמה יצטרך לשכנע את הנשים שרומני שהופיע בעימות בקולורדו לא היה "רומני האמיתי".

אפרופו נשים, לא רק אובמה ורומני יתמודדו מחר עם ציפיות גדולות, אלא גם מנחת העימות קנדי קראולי, מגישת "מצב האומה" של רשת "סי-אן-אן". קראולי, שתהיה האשה הראשונה להנחות עימות בין המועמדים לנשיאות, הפכה בימים האחרונים לסוגיה בפני עצמה לדיון תקשורתי וציבורי. למרות שהעימות יתקיים במתכונת של שאלות מהקהל, רמזה קראולי כי היא לא מתכוונת לתת למועמדים לפלוט מונולוגים שלמדו בעל-פה מבלי לאתגר אותם. "אני לא זבוב על הקיר", אמרה בראיון לאתר "פוליטיקו".

יממה לפני העימות השני, הגברת הראשונה מישל אובמה, שניסתה לפצות בימים האחרונים על העדרות בעלה מנתיב הקמפיין, הצביעה היום בהצבעה מוקדמת בעזרת "טופס התושב הנעדר" שנשלח בדואר למדינת אילינוי. לא באמת מדובר באילוץ טכני בגינו לא תוכל הגברת אובמה להצביעה במדינתה, אלא בעיקר ניסיון לעודד הצבעה מוקדמת בקרב תומכי אובמה. אובמה מתכוון להצביע גם הוא במסגרת הצבעה מוקדמת ב-25 באוקטובר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ