צבא ארה"ב: אנחנו דווקא כן משתמשים בכידונים

נשיא ארה"ב לגלג על יריבו, שהתלונן שהצבא קטן מדי, ואמר כי הסיבה היא שיש פחות כידונים וסוסים, אולם הצבא הדגיש: יש לנו 175 אלף כידונים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

צבא ארה"ב עדיין משתמש בכידונים, ובמספרים לא קטנים; והוא משתמש גם בסוסים. כאשר מיט רומני הלין בעימות הטלוויזיוני השבוע (שני) על כך שחיל הים של ארה"ב "קטן יותר היום משהיה ב-1917", הטיח בו הנשיא ברק אובמה בחזרה, "אדוני המושל, יש לנו גם פחות כידונים וסוסים". עמדתו של אובמה באה להדגיש שהיכולת הצבאית חשובה יותר ממספרים, ועוררה תגובות רבות האינטרנט.

חיילי חיל הנחתים מיהרו להצטרף לקלחת וציינו שהם עדיין מחברים כידונים לרוביהם; אובמה לא אמר כמובן שאין כלל כידונים או סוסים בצבא ארה"ב, אלא רק שמספרם היום קטן יותר מבעבר.אף שדבריו אלה מבוססים קרוב לוודאי (ממשלת ארה"ב גייסה ארבעה מיליון בני אדם במלחמת העולם הראשונה), הרי שלחיל הנחתים יש בשנת 2012 יותר מ 175 אלף כידונים, כמעט אחד לכל חייל בשירות סדיר בחיל הנחתים. חיילים אלה נושאים כידונים במשימותיהם מחוץ למדינה, כחלק מערכת הקרב האישית שלהם.

באימונים מלמדים אותם לחבר את הכידון לרובה האישי שלהם במצבי מצוקה. "בעקרון כשאתה מנהל קרב פנים אל פנים, אם נשארת בלי תחמושת או שהרובה שלך נתקע, אתה יכול לחבר לו כידון ולהצליח להרוג מישהו", אמרה דוברת של חיל הנחתים, קנדרה מוץ.

סוסים, לעומת זאת משמשים רק בלוויות בבית העלמין הלאומי בארלינגטון או במצעדים צבאיים רשמיים; בסתיו 2001 גם עשו בהם שימוש צבאי של ממש באפגניסטאן, כאשר יחידת חיילי קומנדו רכובים על סוסים ומצוידים במשדרי רדיו, הודיעו לטייסים של האוויר האמריקאי על מיקומם המדויק של מטרות האויב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ