האמריקאים שבוחרים לא לבחור: צעירים יותר, משכילים פחות

מחקר בחן את אזרחי ארה"ב שלא מתכוונים להגיע היום לקלפיות - מחוסר עניין או משום שאינם יכולים - וגילה כי רובם תומכי אובמה בעלי הכנסה נמוכה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בעוד עשרות מיליונים בוחרים היום נשיא בקלפיות ברחבי ארצות הברית, ישנם גם אמריקאים רבים שלא מתכוונים לממש את זכות ההצבעה – מחוסר עניין, או משום שאינם יכולים להצביע. מחקר שנערך לאחרונה ובדק את נתח האוכלוסייה שכפי הנראה לא יצביע בבחירות, העלה כי קהל ה"לא מצביעים" בארה"ב הוא צעיר יותר, משכיל פחות והיה נותן את קולו לאובמה, לו היה מצביע.

על פי המחקר שערך מכון PEW, כמחצית מאוכלוסיית הלא-מצביעים מגדירים עצמם דמוקרטים או בעלי נטיה דמוקרטית, בעוד שרק 27% מהם רפובליקנים או בעלי נטייה רפובליקנית. בהתאמה, לו היו מצביעים, אובמה היה זוכה ברוב הקולות שלהם: 59% הצהירו שהיו בוחרים בו לנשיאות, לעומת 24% שהיו בוחרים ברומני.

>>>לעדכונים שוטפים מיום הבחירות

המחקר שירטט את דמותם של האמריקאים האופיינים שלא יצביעו ביום הבחירות: הם צעירים יותר, משכילים פחות ופחותי אמצעים. רק 13% מתוכם בוגרי אוניברסיטה, לעומת 38% מבין אלה שצפויים להצביע בפועל. יותר משליש מהלא-מצביעים הם בני פחות משלושים ורק 14% הם בני משפחות שהכנסתן 75 אלף דולר בשנה או יותר. לעומתם, אלה שיצביעו, הם מבוגרים יותר ואמידים יותר – רק 13% מבין הצפויים להצביע הם בני פחות משלושים; 33% מביניהם הם בעלי משפחות שהכנסתן 75 אלף דולר או יותר.

אחוז הלא-נשואים מבין הלא מצביעים גבוה יותר. כמעט שני שלישים מביניהם אינם נשואים, לעומת 40% מבין המצביעים. שיעור ההיספנים בין הלא מצביעים (21%) גדול פי שלושה משיעור ההיספנים בקרב אלה שיגיעו, כפי הנראה, לקלפי.

המחקר, שהתבסס על ראיונות טלפוניים, בוצע על פי מדגמים ארציים של בוגרים (בני 18 ויותר) בכל מדינות ארה"ב. בין השאר, נבדקו דעותיהם של הלא מצביעים בכל הנוגע למדיניות חוץ ופנים וסוגיות חברתיות. מהמחקר עולה כי שיעור גבוה יותר של אזרחים שלא מתכוונים להצביע סבורים כי הממשלה צריכה להיות פעילה יותר בפתרון בעיות לאומיות. רק בכמה נושאים, ובהם מדיניות המיסוי, לא היו הבדלים משמעותיים בין עמדותיהם של המצביעים לאלה של הלא מצביעים.

מצביעים בניו המפשיירצילום: רויטרס

בענייני חוץ ניכרו הבדלים גדולים יותר. 40% מבין אלה שיצביעו, כפי הנראה, חושבים שארה"ב צריכה להשאיר כוחות צבאיים באפגניסטאן עד שהמצב במדינה יתייצב, לעומת 26% מבין אלה שלא יצביעו.

בנושאים דוגמת נישואים חד מיניים, הפלות ומדיניות הגירה נרשמו הבדלים זניחים. שיעור התומכים בנישואי הומוסקסואלים ולסביות היה זהה - 49%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ