שב"כ הודיע לגנץ: האיראנים פרצו לטלפון שלך ושאבו מידע רגיש

לפי הפרסום בחדשות 12, שני בכירים בשב"כ אמרו לגנץ כי שירות המודיעין האיראני פרץ לאחד ממכשירי הטלפון שברשותו לפני כמה שבועות, במהלך קמפיין הבחירות. מפלגת כחול לבן: איננו מגיבים לסוגיות המצויות בליבת ביטחון המדינה. שב"כ: מנועים מלהתייחס

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ, בחודש שעבר. בידי האיראנים תכולת המכשיר הנייד שנפרץ
הארץ

שירות הביטחון הכללי הודיע לראש מפלגת כחול לבן והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ כי המודיעין האיראני פרץ לטלפון הנייד שלו ושאב משם פרטים אישיים ותכתובות פרטיות. שב"כ מסר בתגובה לפרסום הערב (חמישי) בחדשות 12: "מנועים מלהתייחס לפרסום".

לפי הפרסום, שני בכירים בשב"כ אמרו לגנץ כי הפריצה לאחד המכשירים שברשותו התרחשה לפני כמה שבועות, במהלך קמפיין הבחירות, וכי תכולת הטלפון בידי האיראנים. הבכירים אמרו לגנץ כי עליו "לפעול לפי הבנתו". 

ממפלגת "כחול לבן" נמסר בתגובה לחדשות 12: "איננו מגיבים לסוגיות המצויות בליבת ביטחון המדינה. יש להדגיש שהאירוע המדובר התקיים כארבע שנים לאחר סיום כהונת הרמטכ"ל גנץ ומעלה תהיות רבות על תזמון פרסומו כעת".

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק כתב בחשבון הטוויטר שלו: "ברייקינג ניוז! פריצה לנייד של גנץ. מנסיון אישי, לא להתרגש: אין במכשיר דבר רגיש לבטחון המדינה. פריצה איראנית? לא בטוח. סביר יותר: פישינג רגיל ממאגר של מיליוני שמות. משוכנע ששב"כ אינו מאחורי ההדלפה. אך עליהם לעדכן במידע את הממונים עליהם. כל אזרח יעריך - מי הדליף ולמה הדליף".

ראש השב"כ נדב ארגמן הזהיר בחודש ינואר כי מדינה זרה מתכוונת להתערב בבחירות לכנסת. לפי הדיווח אז, ארגמן אמר כי ההתערבות תיעשה באמצעות טכנולוגיית סייבר והאקרים. לקראת הבחירות פרסמה חברת צ'ק פוינט דו"ח שממנו עולה כי מערכת הבחירות הנוכחית חשופה מתמיד לאיומי סייבר.

הרמטכ"ל לשעבר, גדי איזנקוט, אמר בשנה שעברה לחברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי לדעתו ישראל צריכה להיות מודעת לאפשרות של ניסיונות להשפיע על השלטון באמצעות תקיפות סייבר. איזנקוט הזכיר תופעות דומות שהתרחשו בארה"ב, בצרפת ובאוקראינה. אף שלא נקב במפורש בשמה של המדינה האחראית לכך, בכל המקרים הללו יוחסו התקיפות וניסיונות ההתערבות לרוסיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ