בחירות 2012: המדריך המלא לצפייה בתוצאות

תוצאות המדגמים בחוף המזרחי יתחילו לזרום קצת אחרי חצות (שעון ישראל). מדי שעה יתווספו עוד ועוד מדינות ולקראת הבוקר יושלם פאזל הבחירות

חמי שלו
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חמי שלו
ניו יורק

להלן לוח הזמנים לזרימת התוצאות הצפויה במהלך הלילה:

01:00 סקרים ראשונים

סגירת קלפיות חלקית בקנטקי ואינדיאנה. בדרך כלל, אם ההכרעה ברורה, הרשתות יודיעו על הזוכה למרות שההצבעה טרם הסתיימה. שתי המדינות בכיס של רומני. את הזמן שנותר ימלאו הפרשנים בניסיון להסיק מסקנות גלובליות ממרוצים שונים לקונגרס, בעודם ממתינים לשעה הבאה.

02:00 שעת הספקולציות

כל הכרזה מהירה על מנצח תסמן הפתעה גדולה, לכאן או לכאן, ואולי את סוף המשחק. סביר יותר שהרשתות תודענה שהתוצאות צמודות מידי. במקביל - סגירה חלקית של הקלפיות בפלורידה, שתאפשר הרבה ספקולציות, וכך גם בניו המפשייר, עוד מדינה מכריעה שבה אובמה מוביל, אבל לא בהרבה. כמו כן ג'ורג'יה, דרום קרוליינה, יתרת אינדיאנה וקנטקי - כולן לרומני. ורמונט - של אובמה. בשלב הזה, בכל מקרה, רומני מוביל בגדול.

02:30 היהלום שבכתר: אוהיו

הודעה על ניצחון במדינה לאחד הצדדים תיחשב למהלומה קשה, הגובלת בנוק אאוט, עבור הצד השני. לאובמה עדיין תיוותרנה כמה אופציות, לרומני פחות. באותה שעה ייסגרו גם הקלפיות בצפון קרוליינה, שהצביעה לאובמה ב-2008, אך אמורה להיות של רומני הפעם. גם מערב וירג'יניה נסגרת בשעה זו, ותלך לרומני.

03:00 פלורידה הצמודה

המתח מתחיל להצטבר. הכותרות: פלורידה, שהמרוץ בה צמוד לחלוטין, פנסילבניה, שאם איננה של אובמה סימן שהוא בצרות גדולות, סגירה סופית של הקלפיות בניו המפשייר וחלקית במישיגן - שאם איננה בכיסו של אובמה אז הוא בצרות ממש ענקיות. כמו כן סגירת קלפיות במדינות מובנות מאליהן: אילינוי, קונטיקט, דלוור, וושינגטון די.סי, מרילנד, מסצ'וסטס, ניו ג'רזי ורוד איילנד - כולן לאובמה. אלבמה, מיסיסיפי, מיזורי, אוקלהומה דרום דקוטה וטנסי - כולן לרומני.

3:30 - ארקנסו, שתלך לרומני.

04:00 הצ'אנס של רומני

החשובות: ויסקונסין (נוטה לאובמה) וקולורדו (נוטה לרומני), וגם מישיגן, אם טרם הוכרעה. כמו כן ניו יורק, ניו מקסיקו ומינסוטה, כמעט בטוחות עבור אובמה, וקנזס, לואיזיאנה, נברסקה, דרום דקוטה, טקסס וויומינג, שתלכנה לרומני.

חשיבותן של ויסקונסין וקולורדו תלויה בשלב הזה בהכרזה על מנצח במדינות שנסגרו קודם. אם ניקח תסריט אופטימי של רומני - דהיינו שניצח בפלורידה, בצפון קרוליינה, ובווירג'יניה אבל הפסיד את אוהיו, הוא יהיה חייב לנצח בוויסקונסין, ובעוד שתי מדינות מתוך השלוש שנותרו, אחרת הפסיד. אם ניצח אובמה באחת משלוש המדינות הללו וגם באוהיו, מצבו של רומני ייחשב כבר לאנוש.

05:00 הישורת האחרונה

איווה ונוואדה, שתי המדינות המכריעות האחרונות, אמורות להיות של אובמה, אלא אם יהיו הפתעות מרעישות. צפון דקוטה מונטנה, ויוטה, לטובת רומני - אבל זה רק עניין טכני.

ארצות הברית בוחרת אובמה

06:00 בתקווה, הכרעה

איידהו (רומני) וקליפורניה, וושינגטון ואורגון (אובמה) שאיש לא יתעניין באמת בתוצאותיהן. אם בשלב הזה עוד לא מסתמן המנצח, סימן שההכרעה תימשך עוד שעות ארוכות, ואולי אף ימים.

08:00 סוגרים עם אלסקה

אחרונה חביבה, אלסקה, שצפויה ללכת לרומני. רוב האמריקאים, פרט למכורים, הולכים לישון, עם או בלי לדעת מי הוא הנשיא הבא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ