השחקנית הסורית שפתחה חשבון עם נסראללה

לאור סיועו למשטר אסד, קראה מיי סכאף למזכ"ל חיזבאללה להשיב לה תרומה שהעניקה לפליטים לבנונים ב-2006. הוא שמע, והשיב לה כסף, בגדים ומקרר

צבי בראל
שכנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים23
צבי בראל
שכנים

מיי סכאף, השחקנית הסורית היפהפיה, פתחה השבוע חשבון עם מזכ"ל חיזבאללה . בשפה ערבית עממית, היא קראה לנסראללה להחזיר לה את התרומה שהעניקה לפליטים לבנוניים בעת מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006.

"אספתי אז סכום של כמאה אלף לירות (כאלפיים דולר באותה עת) לפליטים שברחו מלבנון לסוריה ובמיוחד מאיזור הדאחייה בדרום ביירות (שם היתה מפקדת חזבאללה, צ"ב), קניתי לפליטים מקרר שתהיה להם שתייה קרה ואף התקנתי להם מכשירי טלוויזיה עם צלחת כדי שיראו מה הולך בארצם". אבל עכשיו, אחרי שהתברר לה שנסראללה שיגר את חייליו כדי להילחם נגד המורדים הסורים, סכאף דורשת ממנו "החזר את הכסף או סלק את אנשיך מלבנון".

נסראללה מתברר, לא מפספס שום התייחסות המתפרסמת עליו, גם אם הוא בחשבון פייסבוק של שחקנית סורית בת 43, שבעצמה יצאה להפגנות נגד המשטר ואף נעצרה למשך שלושה ימים. בתוך זמן קצר אחרי פרסום הפוסט שלה, הורה נסראללה לעבד אל-כרים עובייד, מי שהיה אסיר חטוף בישראל, ועכשיו מנהל את האגף הסוציאלי בארגון, לפנות למשטר הסורי כדי לברר מה היא כתובתה של השחקנית. בהמשך הורה נסראללה לשלוח לשחקנית את סכום הכסף שתרמה, לארוז חבילת בגדים לילדים – שכמותה העניקה במתנה לילדי לבנון ב-2006, ואף לרכוש מקרר ולהעביר אותו אליה.

אלא שסכאף, שאלפי מעריציה פתחו דף פייסבוק שתומך בה, אינה מתרשמת מן התגובה של נסראללה. "מוטב שתעביר את התרומות הללו לפליטים הסורים שברחו ללבנון", היא מציעה למנהיג החיזבאללה.

לצאת נגד נסראללה בימים שבהם המציאות מטורפת איננו דבר פעוט, במיוחד כאשר תוצאות הלחימה בסוריה עדיין רחוקות מהכרעה, ומיליציות חמושות מסתובבות ברחובות והורגות מכל הבא ליד. גם לוחמיו של נסראללה משתתפים בחגיגה, וכמו שמצאו את הכתובת לשלוח לסכאף את התרומה, הם יוכלו להגיע אליה כדי למסור לה "מתנה" באופן אישי.

סכאף איננה האמנית היחידה שנעצרה. יוצרים סוריים נרצחו בשנה האחרונה ועל פי הדיווחים ישנם כעת כמה אמנים עצורים. מעניין היה לקרוא את תגובת אחד הגולשים לכתבה, בה הזכיר לקוראים את האמן, השחקן והבדרן דוריד לחאם, אחד מבכירי היוצרים הסוריים, שמונה בשנים 1999 ו-2004 לשגריר של רצון טוב מטעם יוניצ"ף. "לחאם מיהר לבקר את ילדי עזה ואת ילדי דרום לבנון שהופצצו על ידי ישראל, אבל היכן הוא כשילדי חומס מופצצים?" כתב הגולש. לחאם כלול כבר ברשימה השחורה של האופוזיציה הסורית על תמיכתו במשטרו של אסד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ