גנץ התחייב לתמוך בסיפוח "בכפוף לתנאים". זה הזמן לפרט מה הם

אז מה אתם, כחול לבן? באתם לעצור את תאוות הסיפוח של הימין ואת ניסיונות ההתחמקות של הנאשם ממשפט, או שבאתם לסייע לנתניהו לממש מהלכים שיסיגו את ישראל לאחור?

עוזי ברעם
עוזי ברעם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוזי ברעם
עוזי ברעם

לא הסכמתי עם הביקורת המיליטנטית שהופנתה כלפי בני גנץ. אמנם הצרתי על פירוקה של כחול לבן, אבל לזכותו של היו"ר שלה תיזקף העובדה שהוא וחבריו הינדסו את דרכם לממשלה תוך שמירה על קיום רוטציה בין שני ראשי ממשלה וקבלת משרד המשפטים, שהיה בבת עינו של בנימין נתניהו.

עם זאת, הרוטציה איננה חזות הכל. עדיין אין לנו די פרספקטיבה כדי לשפוט את הממשלה הנוכחית, אבל אפשר לאמוד את פעולותיה בימים אלו. למשל, ראש הממשלה מתעמר ביועץ המשפטי וטוען שמהלכיו המשפטיים נובעים מכוונות פוליטיות. מבדח? כן, אבל דבריו נהפכים לאט לאט למנטרה עממית, שמקודמת על ידי אנשים דוגמת אבישי בן חיים. ומה עושה שר המשפטים החדש מכחול לבן? אבי ניסנקורן משלם מדי פעם בפעם מס שפתיים ליועץ המשפטי, אבל איננו מתייצב בשער ומגן בחרב שלופה על מי שנתניהו מינה ומאס בו לאחר שהלה הבין את חומרת מעשיו. וגנץ הראה נאמנות נוגעת ללב לשותפו והשתיק את מפלגתו אחרי נאומו המשתלח וחסר התקדים של נתניהו בבית המשפט. הוא שילם על כך מחיר גבוה בסקרים ו"בנה" מחדש את יאיר לפיד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ