מורן שריר | ביום שהמכונה נסדקה

"אל תפיל את המיליון", ערוץ 2, שישי 21:40

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

צופי ערוץ 2 זכו לראות בסוף השבוע תקלה מביכה ומפתיעה. אני לא מתכוון לראיון של דנה ויס עם שרה סילברמן שהיתה בפירוש תקלה מביכה, אבל לא מפתיעה בכלל. את הכימיה בין המראיינת לקומיקאית אפשר להגדיר כאלכימיה הפוכה. אם האלכימיה ניסתה להפוך מתכות פשוטות לזהב, אז ויס לקחה הזדמנות פז והפכה אותה לבדיל. אבל לא לתקלה הזאת אני מתכוון אלא לזו שהשביתה את המחשב של "אל תפיל את המיליון" בשישי בלילה, דווקא ברגע המותח ביותר של התוכנית.

עד הדקה האחרונה המכונה פעלה היטב. אלירז שדה, תוצר של "האח הגדול" נשלח לנס ציונה כדי לקדם את העונה החדשה של "מאסטר שף". בין המתמודדים שהתחרו על ההזדמנות לא להפיל את המיליון היה, באופן בלתי מנומק, אסי עזר שהגיע עם אחיו הגדול (הבנתם? "האח הגדול"). עזר הוא כמובן טאלנט של קשת, הזכיינית שמשדרת את "אל תפיל את המיליון". מדובר בתחזוקה שגרתית של אחד הכוכבים שלהם. "אל תפיל את המיליון" היא לא ישות עצמאית אלא כלי שמטרתו לקדם תוכניות אחרות של קשת. מבחינה מסוימת היא שייכת למחלקת הפרומו של קשת. בעבר השתתפו בה שחקנים שקשורים ל"האח הגדול", "כוכב נולד", "מאסטר שף" ו"היכל התהילה". בתוכנית ששודרה בשישי שידר כאמור אלירז שדה מביתו של משה ששון, מתמודד מזן הבובליל הארצישראלי המצוי בעונה החדשה של "מאסטר שף". לכן תקלת המחשב תפסה את ארז טל לבד. בדרך כלל, בשלב הזה של התוכנית אלירז עומד ומביט בו מקרוב, משתדל שלא לנשום בקול רם מדי. שווה שנייה להתעכב על הפונקציה שאלירז ממלא בתוכנית. בגיחותיו הקצרות הוא מציג את פינת האונליין, הברקה שיווקית שבמסגרתה מתמודדים צופים מהבית על חצי מיליון שקלים. לרוב שדה מתנועע באי נוחות ומדבר באורח מהיר וקולני כשמאחוריו מסכים רבים. כל העסק מזכיר פרסומות למוצרי אלקטרוניקה מהאייטיז. לאלירז יש קסם רב, חלק מהפורמטים בהם השתתף הבליטו את הקסם הזה ואחרים העלימו אותו. לצערי, "אל תפיל את המיליון" מציג אלירז נרגש וחסר ביטחון. תפקידו להוסיף אשליה של עממיות וחום לארז טל שמצטייר כאליטיסט מנוכר. לכן אלירז מופקד על הפינה בה משתתפים הצופים בבית ("העם"). ועדיין, כשמגיע הרגע לתקשר עם הצופה בפועל, מגיע המבוגר האחראי ארז טל ומייתר את שדה.

כאמור, בשישי היה ארז טל לבד באולפן. המחשב קרס. בקור רוח משך טל את השידור ונתן לטכנאים שהות לתקן את התקלה. לבסוף נכנע והודיע למתמודד שהוא ימשיך בשבוע הבא. ראו שהוא נבוך. זה היה רגע נדיר שבו המכונה חשפה טיפה של אנושיות. אולי היתה זו הצפת גריז, אולי היא היתה משומנת מדי. ואולי היא פשוט קריאה לעזרה.


''אל תפיל את המיליון''. תקלה מביכה ומפתיעה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ