ותודה לח"כים

אסף רונאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסף רונאל

מאז שאני ילד אני מחרים את ההתנחלויות. כולל רמת הגולן כמובן. אני גם מחרים גופים מסחריים שונים שפעולתם מזיקה בעיני לחברה, כמו חברת מים מינרליים שהורסת שכיית חמדה בטבע שאני אוהב. אני מרוצה כאשר אמנים מבטלים הופעות בישראל בעקבות לחץ פעילי שמאל, גם אם הייתי שמח להיות בהופעה שלהם, או כאשר גנרלים ישראלים נאלצים לוותר על שופינג באוקספורד סטריט. מעולם לא טיילתי בשטחים, או ברמת הגולן, ולמעשה אני מנסה לצמצם מגע עם כל אדם שחי בהתנחלות. אני מעדיף להימנע מקשר עם אנשים שמקום מגוריהם מוגדר כפשע מלחמה לפי החוק הבינלאומי.

ועדיין, אני מברך את כנסת ישראל על החוק שהיא אישרה, שהופך את מעשי ל"עוולה אזרחית", או איך שהם רוצים להגדיר את זה. כמו האמונה המרקסיסטית הישנה - ככל שיהיה רע יותר, יהיה טוב יותר.

החוק הזה הוא שלב נוסף בניפוץ השקר העולמי על כך שהשלטון הציוני הוא למעשה דמוקרטיה ליברלית-מערבית, רק עם כמה חטאים. ככל שייתוספו יוזמות כאלה, יותר אנשים בעולם, ואני מקווה שגם בישראל, יבינו שאשליית המאבק ב"כיבוש" ו"המשא ומתן לשלום" הן רק טקטיקות אחרות, עדינות יותר מבנייה בהתנחלויות, להנציח את שלטון זכויות היתר היהודי על האוכלוסייה הפלסטינית.

כאשר יוזמות אלה יצטברו למסה קריטית, אפשר לקוות שגם בכירי הרשות הפלסטינית יתנערו מהניסיון הכושל לחלק את הארץ, יוותרו על המשרות המפנקות שלהם במימון האיחוד האירופי, ויצטרפו למאבק להקים פה מדינה אחת, שוויונית וצודקת. לפי סקר מטעם "פרויקט ישראל" שהתפרסם בשישי האחרון, 61% מהפלסטינים תומכים בכך.

בינתיים, אפשר להמשיך להיאבק בעוולות היום-יומיות ולצעוק בקול גדול את חוסר המוסריות שבמצב הנוכחי, כן, גם בצורה של חרם לסוגיו. ותודה לחברי הכנסת היקרים שתרמו נדבך נוסף למאבק לדה-לגיטימציה של ישראל.

ובכל זאת, מבחינה אישית זהו גם יום עצוב. מהיכרותי עם ילדיהם של פעילי שמאל שישבו בכלא בגלל האידיאולוגיה שלהם, קשה לי שלא לחשוש שזה יהיה גם גורלה של בתי התינוקת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ