מורן שריר | דיפלומט וג'נטלמן

"לונדון את קירשנבאום", ערוץ 10 18:00

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שנה וחצי אחרי שהושבע ניצן הורוביץ לחבר כנסת ועוד יותר זמן אחרי שעזב את תפקיד ראש דסק החוץ של חדשות 10, אפשר כבר להכריז בנוחות שנמצא לו יורש ראוי. בתום תקופת ואקום מתבקשת, בה נכנסו ויצאו מאולפנם של לונדון את קירשנבאום פרשני חו"ל מתחלפים שסירבו להשאיר חותם, בא נדב איל והחליק באלגנטיות לכסא רחב הקוטר שהותיר לו חבר הכנסת ממרצ. אתמול, עם סיומה השרירותי של תקופת הרצה, אפשר להודות שהוא ביסס את מעמדו ושיש לנו פרשן לעוד שנים רבות.

אתמול היתה פינה סטנדרטית, לא משהו לכתוב עליו ביקורת אבל דווקא באלה נמדד פרשן המופיע יום יום בטלוויזיה. האייטם: גלן בק נגד ג'ורג' סורוס, הפרשן המגלומן מול המיליארדר הליברל. לכאורה נושא שלא מדבר אל רוב אזרחי ישראל אבל ההתרגשות הנדב אילית מסוגלת להידבק גם לטפלון. אמריקה היא החצר האחורית של איל. למרות העבר שלו כשליח לאירופה, תמיד נדמה לי שבמרווח בין פוקס ניוז לגבעת הקפיטול הוא מרגיש הכי בנוח. להורוביץ, למשל, היתה צרפת. לונדון, אירוני או לא, גם הוא מחובבי פאריס. קירשנבאום, לעומתם, הוא אמריקנופיל ותיק. במונחים של דיפלומטיה בינלאומית, ירון לונדון הפסיד בעל ברית אסטרטגי כשאיל החליף את הורוביץ. קירשנבאום זכה בבן חסות יוקרתי. אבל דווקא לונדון מנהל כימיה מוצלחת יותר עם איל. אולי זה משום שמסורתית לונדון נהנה יותר בחברתם המעודנת של פרשני החוץ. קירשנבאום המחוספס מעדיף לשקוע בבוץ הפוליטי והצבאי של המזרח התיכון.

נדב איל הוא הגרסה הטלוויזיונית ל"לכל שאלה תשובה". קשה לתפוס אותו לא מוכן. קשה גם להאמין שהוא רק בן 31. זה, כמובן, לא נחשב לגיל של ילד פלא בטלוויזיה, אבל בכל זאת, התפקיד שלו בכיר, הביטחון רב וגם המראה מטעה. לא ברור מה פשר ההזדקנות המואצת שעוברת על גל"צניקים כמו איל, מתן חודורוב או עידן קוולר. שווה לבדוק את האנטנות בתחנה הצה"לית. מה שכן, הידענות והבגרות של נדב איל לא באות על חשבון הנלהבות. בדרך כלל צריך לבחור, או הרמות קול היסטריות המחפות על שטחיות מסוימת, או השכלה עצומה וכריזמה של נר נשמה. אצל איל השילוב מאוזן והמינון מדויק. כך היה גם אצל ניצן הורוביץ.

סיקור החוץ הוא בדרך כלל הילד החורג והמנוון של החדשות בישראל. אם זה היה מגיע לגירושין, אף אחד לא היה נלחם על הסדרי הראייה. נדב איל, כמו קודמו בתפקיד, יכול לעזור לישראלים לראות טיפה מעבר לפופיק של סילבן שלום ועופר עיני. וזו שליחות חשובה מאוד.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ