פתח מחכה לישראל

דני רובינשטיין
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דני רובינשטיין

ככל ששלטון חמאס בעזה מהווה סכנה למדינת ישראל, הוא מהווה סכנה גדולה פי כמה לרשות הפלשתינית. חמאס לא מכיר עקרונית בזכות קיומה של ישראל ומאיים במאבק צבאי ובפיגועים, אולם היכולת הישראלית להתגונן מפניו ברורה. לעומת זאת, מבחינת הרשות הפלשתינית, ותנועתה הלאומית אש"ף, חמאס הוא איום קיומי שקשה מאוד להתגונן מפניו. אם חמאס ינצח, כל מהותה של התנועה הלאומית הפלשתינית עלולה להשתנות. אפשר להיווכח בכך על רקע חילופי ההאשמות בין דוברי חמאס לרשות הפלשתינית (אש"ף ופתח), שמחריפים והולכים בכל יום.

רוב הדברים שאומרים פעילי חמאס על אנשי פתח מוכרים: אתם מושחתים, גנבתם את כספי העם כדי לחיות חיי מותרות. אתם מלשינים ומשתפים פעולה עם השב"כ הישראלי ועם המודיעין האמריקאי. אתם חיים חיי הפקר ונוהגים על פי אורחות החיים הקלוקלים של המערב (שותים לשוכרה, לא מקפידים על צניעות וכו'). את ילדיכם אתם שולחים ללמוד ולבלות בחו"ל, בשעה שילדינו נלחמים ומתים או נמקים בבתי הכלא הישראליים.

מדור הזירה

דוברי פתח עונים להם: אתם קנאים קיצונים, שמשרתים את השיעים באיראן. ויתרתם על הרעיון הלאומי כדי להקים מדינת הלכה איסלאמית. לא אכפת לכם אם מדינת האיסלאם שלכם תוקם באפגניסטאן או בפלשתין. אינכם מכבדים ערכים דמוקרטיים, ביצעתם הפיכת דמים ותפסתם את השלטון בעזה בדרך של רצח וטרור. ניסיתם לרצוח את אבו מאזן, ומנהיגיכם שולחים נערים לבצע פיגועי התאבדות, אולם לא את הילדים שלהם (זוהי האשמה שראש המודיעין בגדה, תופיק טיראווי, הטיח באחד מראשי חמאס בעזה, כנראה עבד אל-עזיז אל-רנטיסי, שמנע מבנו לבצע פיגוע התאבדות).

בהנהגת חמאס יש אמנם חילוקי דעות ואפשר להבחין בין קיצונים יותר לקיצונים פחות - אבל הנהגת פתח, לעומתם, היא תל חורבות. קבוצה גדולה של ראשי פתח בעזה מנהלת דו-שיח ידידותי עם חמאס, ויש מהם אפילו שמשתפים עמו פעולה בצורה גלויה. בצמרת פתח בגדה יש גילויי אהדה לחמאס ובסוף השבוע שעבר הודיע נביל עמר, יועצו הקרוב של אבו מאזן, כי חבר הוועד המרכזי של פתח, האני אל-חסן, הידרדר לשפל המדרגה של משת"פ עם חמאס (בגלל ראיון שנתן אל-חסן לאל-ג'זירה).

המבוכה והבלבול בצמרת פתח נובעים בראש ובראשונה מהרושם הברור שאהדת הרחוב הפלשתיני נתונה לחמאס. על רקע זה, נוצר מצב שבו פעילי פתח בגדה המערבית מחכים שמדינת ישראל וצה"ל יעשו בעבורם את העבודה המלוכלכת של דיכוי וחיסול חמאס בעזה. מדינת ישראל תעניש את עזה בהטלת מצור, בהגבלות של חשמל ומים, ובמידת מה גם של מזון. צה"ל יפציץ ויחסל מבית חנון ועד רפיח. גם מדינות ערב, שהמשך שלטון חמאס בעזה מעודד את האופוזיציה המוסלמית בארצותיהן, ירוויחו מכך.

מי שיפסיד היא מדינת ישראל שתואשם שוב בפשעים נגד האוכלוסייה האזרחית. בהנהגת הרשות הפלשתינית, ברוב המשטרים הערביים, וכמובן באירופה, באמריקה ובישראל - אף אחד לא רוצה את חמאס, שהתמיכה בו באה בעיקר מקרב הציבור הפלשתיני הרחב. לכל פלשתינאי ברור כיום שאם חמאס לא במשחק - אזי אין משחק. אבו מאזן לא יוכל לעמוד בשום הסכם עם ישראל ללא הסדר עם חמאס. אבו מאזן ואש"ף, והמשטרים הערביים, צריכים להסתדר עם חמאס - ולא בעזרת מצור, חיסולים והרעבה מעשה ידי ישראל.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ