השרב הגדול הסתיים במטחי גשם בגליל ובשרון, סיכוי לטפטוף גם ביום שישי

השרב הגדול הסתיים במטחי גשם בגליל ובשרון, סיכוי לטפטוף גם בסוף השבוע. אוגוסט אשתקד היה חם יותר ב-2 עד 4 מעלות

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

חודש אוגוסט 2011, שהסתיים אתמול, היה מהפחות חמים שהיו בשני העשורים האחרונים בישראל. כיאה למגמה זו, הוא הסתיים אתמול במטח גשם שאותו הרגישו בעיקר תושבי השרון. על פי הערכת חברת החיזוי מטאוטק, ביום שישי עדיין יש אפשרות לטפטוף קל בחלק מהאזורים, אולם לקראת סוף השבוע ישובו ויחזרו הטמפרטורות לרמות המאפיינות תקופה זו.

אתמול ירדו טיפות, ואף גשם ממש, בעיקר בגליל המערבי והשרון. לדברי נחום מאליק מחברת מטאוטק, במקומות כמו נתניה, כפר סבא, ורעננה ירד גשם שכבר היה ניתן למדידה, ומדובר בכמויות של 1-3 מילימטרים. מקור העננים והגשם הוא באוויר קר שזרם לישראל מאירופה. ביום שישי עדיין אמור לחדור אוויר כזה לאזור ולכן קיימת אפשרות לטפטוף נוסף.

בתוך כך פרסם אתמול השירות המטאורולוגי את סיכום מזג האוויר לחודש אוגוסט. מסיכום זה עולה שאוגוסט האחרון היה קריר מהממוצע של העשור האחרון, בעיקר בהרים ובפנים הארץ. ביחס לממוצע הרב-שנתי של שלושת העשורים האחרונים הוא היה קריר מעט מהממוצע בפנים הארץ, אך חם מהממוצע במישור החוף.

כך תיעדו גולשים ברשת את הגשם המפתיע:

הקרירות היחסית של אוגוסט הנוכחי בולטת בעיקר בהשוואה לאוגוסט של השנה שעברה, שעל פי השירות המטאורולוגי היה עתיר גלי חום קיצוניים. הטמפרטורה הממוצעת של חודש אוגוסט בשנה שעברה היתה גבוהה ב-2-4 מעלות לעומת השנה.

בנוגע לאירועי הגשם, מציין השירות המטאורולוגי כי בחודש שעבר היו שני אירועים של גשם בצפון ובמרכז הארץ, בהם זה שהתרחש אתמול. ירידת גשם בחודש זה מתרחשת אחת לשלוש עד ארבע שנים ובשנים 2006 ו-2008 אף ירדו גשמים בכמויות גדולות יותר. עם זאת, שני אירועי גשם באותו חודש זה כבר נתון פחות שכיח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ