יהודה בן מאיר | חזון הזוי של ה"אלקינים"

יהודה בן מאיר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יהודה בן מאיר

בחודשים האחרונים הצליחה קבוצה קטנה של חברי כנסת מהליכוד, המייצגים את הימין הקיצוני, לגרום נזק קשה לתדמית של ישראל. הם עשו זאת באמצעות סדרה של חוקים והצעות חוק, שתועלתם והשפעתם המעשית זניחות, אבל יכולתם רבה להוציא את דיבת הארץ רעה, לפגום באופי המדינה כמדינה דמוקרטית ושוחרת חופש וחירות ולגרום לה נזק הסברה חמור.

חברי הכנסת הללו, בראשות יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין, המונעים על ידי אג'נדה פוליטית ואידיאולוגית קיצונית, החליטו עתה להפנות את חציהם נגד צה"ל ושירות הביטחון הכללי ולכרסם ביכולת הארגונים הללו להגן על אזרחי ישראל מפני הטרור הרצחני. חברי כנסת אלה, אשר ניסיונם הביטחוני ותרומתם לביטחון ישראל שואפים לאפס, הגדילו לעשות ופתחו בהתקפה בוטה נגד הקצונה הבכירה של צה"ל.

מדור הזירה

התוכנית החדשה שהגה הימין הקיצוני קוראת לנצל את הפנייה הצפויה של הפלסטינים לאו"ם כעילה לפירוק הרשות הפלסטינית ולביטולה. חלומם - מבחינת ישראל זה חלום בלהות - הוא להחזיר את צה"ל לקסבה של שכם ולרחובות ג'נין. כך, הם מאמינים, יבטלו אחת ולתמיד את רעיון המדינה הפלסטינית ויבטיחו לנצח את שלטון ישראל בכל רחבי יהודה ושומרון.

זה רעיון הזוי וחסר שחר, שרק מעיד עד כמה אנשים אלה מנותקים מן המציאות. לא ברור מה יקרה החודש באו"ם, וממילא מוקדם מדי לקבוע מה צריכה להיות תגובת ישראל. כן ברור, שהדבר האחרון שישראל צריכה לעשות הוא לנסות למוטט את הרשות הפלסטינית ולפגוע בתיאום הביטחוני בין צה"ל לרשות. ניסיון כזה רק יגביר את בידודה של ישראל, ייצור קרע בעם, והשלכותיו יהיו הרות אסון.

מי שעומדים כחומה בצורה מול האיוולת הזאת - ששותפים לה גם שרים בכירים - הם צה"ל ושירות הביטחון הכללי. זכה עם ישראל, ובראש הצבא עומדים קצינים מקצועיים ואחראים. צה"ל הבהיר היטב לדרג המדיני, כי "התיאום הביטחוני... תורם באופן משמעותי למצב הביטחוני היציב שחל במרחב פיקוד המרכז ובעורף ישראל" ושכל פגיעה בתיאום הזה תהיה טעות חמורה.

על עמדה זו של צה"ל והשב"כ, הנושאים בהצלחה רבה בעול המלחמה היום יומית בטרור, יצא קצפם של חברי הכנסת הללו. ח"כ אלקין בהודעה שפירסם אומר, שהוא "רואה בחומרה רבה" את העובדה שקצינים בכירים מנסים לשכנע את הדרג המדיני לאמץ את עמדתם. אלקין סבור כנראה, שאסור ל"קצינים בכירים" להציג לדרג המדיני עמדה שאינה עולה בקנה אחד עם מה שנתפש בעיניו כדעת השלטון.

זוהי גישה חמורה ומסוכנת. זכותם של קציני צה"ל וחובתם לשטוח את דעתם המקצועית לפני הדרג המדיני בכל תחום, בלא פחד ובלא מורא. אשרינו שכך נוהגת הקצונה הבכירה של צה"ל.

חזקה על ראש הממשלה ושר הביטחון, שהם יודעים היטב להעריך את עמדת צה"ל והשב"כ. יש רק לקוות, שראש הממשלה יידע לא להיכנע הפעם לקולות הקיצוניים וללחצים הפוליטיים במפלגתו ובקואליציה ויאמץ מדיניות שקולה ואחראית.

לפני עשור המציאו אנשי הימין הקיצוני את הסיסמה "תנו לצה"ל לנצח". היום מן הראוי לומר להם, "תנו לצה"ל לעבוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ