קומץ פרובוקטורים

קרני אלדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרני אלדד

בטח שמתם לב שבחודש שבו התנחלו חברינו בלבבות בשדרות רוטשילד, לא היו הפרות סדר של אנרכיסטים בבלעין ובנעלין. הצבא ודאי גם שם לב לכך, ומבין שגוף אחד לא יכול להיות בשני מקומות באותו זמן: או שאתה מעורר פרובוקציות בבלעין ומנסה לפגוע בחיילים, או שאתה מסית נגד הממשלה בהפגנות בתל אביב. הזמן קצר וקשה לחתור כל הזמן תחת אושיות השלטון, במיוחד כשאתה קומץ.

ואכן, מיד לאחר פירוק האוהלים שבו מיודעינו להתלהם מול הצבא, המשטרה והמתנחלים שנואי נפשם. בראש השנה הגיעה קבוצה של אנרכיסטים המתכנה "סולידריות שייח' ג'ראח" לענתות, לאתר ארכיאולוגי ביישוב. הם הקימו מאהל בבנייה בלתי חוקית, לא למחוסר בית, אלא לערבי פלסטיני שהתחתן עם עולה מרוסיה וכעת הוא בעל תעודת זהות כחולה.

הפרובוקטורים תלו במקום את דגל הרשות הפלסטינית, ריססו כתובות נאצה על סלעים באתר וחסמו באבנים את דרך הביטחון. ענתות הוא יישוב חילוני, סמוך לירושלים. תושביו שלווים. אבל הפעם, כנראה שהערבים הגדישו את הסאה.

חודש תשרי אהוב על שונאי ישראל. לפני שלוש שנים המון ערבי פרע בעכו לאחר שערבי נסע בשכונה יהודית ביום כיפור. לפני 11 שנים המון ערבי מוסת הפך את כבישי הצפון לשדה קרב. נשמעו קריאות לכיבוש הארץ. האמנתי ואני עדיין מאמינה להם. הערבים רוצים את ארץ ישראל ולא יוותרו על סנטימטר. לא מדובר בגבולות 67'. אפילו בשמאל יש המבינים שהערבים רוצים אותנו בחוץ, ורק מתפתים להאמין שנוכל להגן על גבולות 67' לאחר הסכם "שלום".

לפני 38 שנה, ביום כיפור, ניסו הערבים להשמיד אותנו במלחמה עם טנקים ומטוסים. כיום המלחמות הן של פרובוקציות ושל טרור, של או"ם ושל תקשורת פרו-פלסטינית. אבל האינטרס זהה: השמדת ישראל. תפקידנו לזהות את המטרה של הקמים עלינו להורגנו, ולהתייחס בהתאם. זה לא כל כך מסובך, מדי פעם נציג פלסטיני פותח את סגור לבו מול מצלמה והאמת יוצאת לאור. אולי האמת כל כך נוראה שאנחנו בוחרים להתעלם. אבל אם רצוננו לחיות, ניאלץ להילחם על זכות בסיסית זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ