משיח של הון ושלטון

ספי רכלבסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספי רכלבסקי

ניר בן ארצי הוא משיח. היותו חסר השכלה יסודית ותורנית, שעבד כטרקטוריסט עד להתגלות, הפכוהו למקרה מעניין מחקרית. מוזרויות המשיח ובורותו איפשרו לאנשיו - כמו לנתן העזתי מול שבתאי צבי - שליטה רבה. במקרה של בן ארצי התגלגלו הדברים עד לטענתו שנכלא בידי עוזריו, שהביאוהו לחתום על וידוי שקיים יחסי מין עם קטינה ועם בהמה. בינתיים משתלטים עוזריו המעט-משכילים על כספי המאמינים.

בעניין עקרוני אחד דומה בן ארצי לשאר משיחי דורנו - בהסתה חריפה ומתמשכת נגד לא-יהודים. ל"גויים" אין נשמה. אסור להאמין להם. כל מדינות הגויים נגדנו ויש להתעמת אתן, מטורקיה ועד לאירופה. בשיעורו השנתי המרכזי, לפני ראש השנה, בו מוכיח המשיח את כוחו בנבואות - תבע בן ארצי מישראל להיאבק בגויים ובכל ממשלותיהם. בתמורה, ימיט האל אסונות טבע ומיתות המוניות מטורקיה ועד בכלל.

בן ארצי תבע למשפט את עוזריו-כולאיו על גניבת כספו. המשורר הינריך היינה דרש מהגרמנים להביט בעתידם המבעבע. התביעה של בן ארצי דורשת מהישראלים להביט בהווה שמבעבע את עתידם. מתברר שרעיה שטראוס - שהחזיקה ברבות ממניות שטראוס - העבירה לבן ארצי הגואל בשלוש שנות הכליאה בלבד, סכום בלתי נתפש של 36 מיליון שקלים, פעמים ח"י. גם בשבילה מדובר בסכום עתק.

כדאי לדעת כי שטראוס מכירה את הטרקטוריסט המשיח מתחילת דרכו, ובאה לשמחותיו הפרטיות. קרן השפע שלה ליוותה אותו כל הזמן, לא רק בשלוש שנים אלו. מובן שהון לא פוטר ממוזרויות וזכותו של כל אדם לתרום מהונו למשיחים בורים. הבעיה היא שמקבל המיליונים עוסק בהסתה, והבעיה היא, ששטראוס לא לבד. ואין המדובר רק בעשירים הרבים, שמעלים לרגל את ארנקיהם לקוסמי הגאולה.

כשתסתיים החופשה יוחזרו הילדים לקרויה מערכת חינוך. נכדו של יורם קניוק אינו רשום כיהודי, רוב הילדים כן. מבין תלמידי כיתות א' הרשומים כיהודים 52.5% ילכו לבתי ספר חרדיים ודתיים. ברובם ישמעו, כמובן מאליו, דברים הקרובים לדברי בן ארצי. תפישות קיצוניות נגד לא-יהודים יהיו לחם חוקם. רבים מהם ישמעו שלגויים אין נשמה, שאין להאמין ולוותר להם, כמו היתה זו עובדה, כשם שכיסא הוא כיסא.

לפני האזרח העובד מונחות אפוא שתי ברירות משובבות. או שכספו ילך דרך שומני הרווח של שטראוס ודומיה, כתרומות, לכיסיהם של מסיתים משיחיים גזעניים, וישמש לתעמולה גזענית; או שכמסים ילך, כתקציבי עתק המממנים הסתה במקום חינוך, וישמש לתעמולה גזענית.

לרעיה שטראוס עומדת אולי זכותה לעצימת עין כאדם פרטי. לממשלת ישראל של בנימין נתניהו זכות זו אינה עומדת. נתניהו, בשבחיו למשיח מלובביץ', לרבנים דב ליאור, עובדיה יוסף ויצחק כדורי, יודע בדיוק באיזו הסתה גזענית הוא תומך. מדיניותו - מטורקיה ועד אירופה - נענית במדויק לדרישות של בן ארצי לעמידה תקיפה ומתגרה, גם במחיר של סכנות אפוקליפטיות, מהן הבטיח האל שיצילנו ויגלגלן על הגויים כולם. מה לנו מצדה, עימות ארוך עם טורקיה ואפוקליפטי עם איראן - המשיח הטרקטוריסט הבטיח שהכל יהיה לטובה.

יידע כל הורה עברי, יידע כל קצין ישראלי, יידע כל מנהיג עולמי - הוראות העימות הקרב הגיעו ישירות מפי הגבורה וטרקטוריה. הוראות כאלו יש לסכל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ