השמאל יודע חשבון?

קרני אלדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרני אלדד

יש קשר ברור בין עסקת שליט למחאה החברתית. שניהם עונים על צרכים אישיים. אין בהן מנהיגות אמיתית, אין בהן בושה. המפסיד הוא העתיד, שבו ביטחוננו האישי והלאומי יגיע לשפל שלא נודע דורות.

בשני המקרים לעובדות לא היה מקום. בעסקת שליט לא נודעו העובדות עד לרגע האחרון: מי מהרוצחים יחגוג הלילה, הכבוד של מי מהנרצחים יירמס תחת הפופוליזם של הפוטו-אופ של ראש הממשלה. ואילו תומכי המחאה החברתית החדירו את המסר שתחלואי החברה מקורם בעשירים, בחרדים ובמתנחלים. ובכן, עשירה מעולם לא הייתי, אבל אני לא מאמינה שאם לאחד יש אז לשני אין. השפע הוא אינסופי. ומכיוון שגם חרדית אינני, אוכל להגן רק על חברי המתנחלים, שבמקום שיועלו על נס כציבור שתורם ומקריב הכי הרבה, מטילים בהם יושבי האוהלים רפש.

ובכן, כמה באמת עולות ההתנחלויות? שני מיליארד שקלים, כטענת דו"ח שלום עכשיו העוסק בתקציב 2011? ואולי פחות ממאה מיליון? נעבור סעיף סעיף בדו"ח הפרו-פלסטיני הזה. רבע מיליארד שקלים מיועדים לתיאום בין הצבא לרשות הפלסטינית. 790 מיליון נועדו להגן, באמצעות גדר ההפרדה, על היישובים שבתוכה, ולא על המתנחלים שמחוצה לה. רבע מיליארד מוקצים למימון תוכנית ההתנתקות. תודה רבה, באמת. היינו מעדיפים להישאר בחופי גוש קטיף.

האם עסקת שליט ומילוי דרישות המוחים יפגעו בעתידנו? הביעו דעתכם בפייסבוק

הדו"ח מספר לנו גם על שיפוי יצואנים על הפסדי מס בשוק האירופי. מעניין. הקמפיין האדיר של ארגוני השמאל נגד תוצרת ההתנחלויות גרם להפסדים גדולים למייצאים תוצרת מיו"ש, שרבים מהם כלל אינם תושבי יו"ש. העובדה שמפצים אותם על פעולות אנטישמיות מרגיזה את שלום עכשיו. עוד נזכרים בדו"ח רבע מיליארד שקלים שעלה שדרוג כביש מספר 1. אני בטוחה שבשלום עכשיו יודעים שהדבר נועד לשפר את התחבורה לאתרי התיירות בים המלח; אבל ההרחבה היא גם חלק מההתחייבות של ישראל לירדן בהסכם השלום. איך זה בדיוק הופך ל"מחיר ההתנחלויות"? עוד 400 מיליון המוגדרים כ"תקציב ההתנחלויות" מועברים לפרויקטים בירושלים. בי-רו-ש-לים. ואז יש סעיף של עשרה מיליון שקלים - למיגון אוטובוסים. בטוחתני שאפילו שלום עכשיו יתמכו בזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ