זמנם של בעלי ההון

בעז גאון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעז גאון

וכעת לחדשות הטובות: ישראל של 2011 היא ארצות הברית של 2004. לא מכוח זה שישראל עדיין מונהגת על ידי ראש ממשלה שהפסיד בבחירות אך ניצח בהתכתשות פוליטית; גם לא מפני שישראל של 2011 מובלת על ידי ממשלה שמנה כממותה, שמעדיפה לשלשל שקי מזומנים אל תוך בורות מדיניים אבודים מראש (בור עיראקי באמריקה; יש"ע בישראל), בזמן שאוצרות המדינה מידלדלים ומקומות העבודה מתנדפים ורוב המצביעים מוטרדים מאפרוריותו של סוף החודש יותר מאשר מזוהרו של "הכבוד הלאומי".

ישראל של היום היא אמריקה של אז בעיקר לנוכח נחישותם של קיצוני המחנה השמרני-הדתי, כפונקציה ישירה של מרמור אזרחי הולך וגובר בקרב מצביעי מרכז חילוני בעיקר, לנקוט כל טריק מזוהם בספר הפוליטי כדי להבטיח - לא, לא ניצחון אידיאולוגי, זה משני - אלא מצב של "רוב נצחי".

בארצות הברית של 2004 נגרר הימין האמריקאי אחרי טרלולים כמו הוצאת לימודי האבולוציה ממערכות החינוך ו"סימון מחדש" של מחוזות הבחירה. בישראל של 2011 מדברים על "ייבוש מקורות המימון של השמאל", על "בית משפט לחוקה" ועל מבחני נאמנות לבכירי מערכת המשפט. בעברית פוליטית קוראים לזה חינגה.

לחצו לייק וקבלו את מיטב מאמרי "הארץ" אליכם לפייסבוק

רק שאז, בארצות הברית של 2004, קרה משהו. זה מתואר יפה בספרו של מאט באי "The Argument" ובספרם של אדם שראגר ורוב ויטר "The Blueprint". דמויות מפתח בציבור האמריקאי, אנשים בעלי הון והשפעה, הבינו כי הימין איבד עניין בטובתה של אמריקה וכי הוא מרוכז כולו בהבטחת המשך שלטונו בכל מחיר. הם עוד הבינו כי "בסופו של דבר זה עניין של כסף" - לאמור, שצד אחד (ימני) ממומן עד שורשי שערותיו בעוד שצד שני (מרכז-שמאל) מתנצל על שנולד.

בישראל וביש"ע, כידוע, פועל בשנים האחרונות "חדר מלחמה" ימני שהזרים עשרות מיליוני דולרים בעשור האחרון מניו יורק לישראל, שיעדו המעשי, אם לא המוצהר, הוא שיסוף ברכי המחנה הפוליטי שמנגד. קרן המתנחלים "Central Fund of Israel", שיושבת בניו יורק ובהתנחלות אפרת, סייעה מאז 2002 בהזרמת כ-32 מיליון דולר לארגונים פוליטיים כמו "נשים בירוק", "אם תרצו", "צבא יש"ע", "ימין ישראל" ועוד. מטרת ההקמה של העמותה, כפי שנמסר לרשויות המס האמריקאיות היא - תחזיקו חזק - "לעזור לעניי ישראל". להלן תגובת עשירי המחנה הפוליטי שיש לו עניין בעתיד ישראל, ולא רק בעתיד הימין הישראלי - שום כלום.

באמריקה, כל הצביעות הפוליטית הזאת הובילה להקמת חדרי מלחמה נגדיים, לוקליים באופיים ובמימונם. הם מומנו לא על ידי שוודיה, ולא על ידי בלגיה, ולא על ידי האיחוד האירופי - אלא על ידי בעלי הון פרטיים שחשו כי "איבדו את מדינתם והם רוצים אותה בחזרה". על כל מודעה של הימין, מאותו רגע ואילך, פורסמו שתיים של המחנה הדמוקרטי. על כל ארגון צללים עצמאי כביכול, שלמעשה קיבל את כספו מהקמפיין ליצירת רוב ימני קבוע - הוקמו שלושה.

מספיק עם הבכי והנהי על "קיצוץ הכספים המגיעים מבחוץ". זהו זמנם של בעלי ההון הישראלים לקום ולהחזיר את ישראל לאזרחיה. דרושים אנשי עסקים שרוצים לנצח - ולא רק את בעלי איגרות החוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ