אז מי כאן הבהמה האמיתית?

ספי רכלבסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספי רכלבסקי

קביעת יו"ר ועדת החוקה, דוד רותם, שזהבה גלאון היא אפילו לא בהמה, מדויקת. לפי התיאולוגיה שמחזיקים בה רותם ורוב האורתודוקסיה בישראל, גלאון היא בקושי בהמה.

ויש היררכיה. נפש יש לכל חי ובהמה. מעליה ניצבת הרוח, נחלת גברים יהודים, הנכנסת לאשה היהודייה בזיווג כשר עם בעלה (לכן אסור לחתן אלמנה בשלישית. רוח בעלה הראשון מחסלת את הנכנסים אליה). בנשמה זוכים רק גברים יהודים דרך לימוד התורה. אשה אפיקורסית, המדברת, מנהיגה ולוחמת בקיצוניות דתית, הינה ערב-רב ופחותה מ"גויה" ומבהמה.

לא בכדי רבנים מרכזיים מעדיפים כיתת יורים על שירת נשים. מ"שולחן ערוך" נשאבה הקביעה, שהחמורה מכל העבירות היא שפיכת זרע לבטלה. זהו רצח בניך, שעליו נאמר "ידיכם דמים מלאו". כל השדים בעולם האחראים לאסונות נולדים מהזרע היהודי שהושחת. כנגדם נוצרו תיקוני חצות הפופולריים. זו הסיבה להרחקה להסתרה ולהשתקת נשים. שלא יתרגשו הגברים ותיגרם להם שפיכה לא כשרה.

אלו אינם שוליים. 52.5% מתלמידי כיתה א' המוגדרים כיהודים נשלחים לבתי ספר דתיים וחרדיים, והתיאולוגיה השלטת ברובם מלמדת עניינים אלה כעובדות. כשם שהיהודי אדם, כך המשמיעות קולן פחותות מבהמות.

החרדים מעליית האחים המוסלמים - בוודאי חוגגי ניצחון האיסלאם הפוליטי כתירוץ לדבקות בהתנחלויות - כדאי שיתבוננו במראה. הלקח מהשתלטות הרדיקליות הדתית באזור פשוט. עיקר כוח "האחים" למיניהם נובע מהאוטונומיה הדתית והחינוכית המסובסדת, שבאמצעותה עיצבו מובן-מאליו למיליונים.

מכאן חומרת החלטת יהודה וינשטיין לתת חסינות להסתה גזענית המוצגת כתיאולוגיה והלכה. חסינות המאפשרת הזרמת מיליארדים להסתה רבנית חינוכית, המעצבת מובן-מאליו, המתיר הריגת לא יהודים ומרחיק ומשתיק נשים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

הדמיון בין "האחים" הוא גם בתיאולוגיה וגם בפרקטיקה הפוליטית. "האחים" מוכנים לעלות בבחירות, אך אינם רוצים לאפשר את הדחתם. זהו מסלול חבורת רותם. עניינם בשינוי הכללים באופן שלא תתאפשר החלפתם בקלפי. רמיסת הדמוקרטיה המהותית היא שלב. העיקר הוא שינוי חוקי הבחירות. לא בכדי פועלת החבורה לשינוי רטרואקטיבי בחוקי הבחירות בלשכת עורכי הדין. זה לא "רק" ניסיון השתלטות על הוועדה לבחירת שופטים. חשוב התקדים בשינוי כללי הבחירות.

המנהיג הפוליטי של האחים היהודים, המתהדר בכינוי החתלתולי כצל'ה - יעקב כ"ץ - חשף את תוכניתו. חוק גרוניס שיזם הוא להצהרתו שלב הכרחי בהשתלטות על בית המשפט, השתקת "החבורה העלובה המאמינה בחוקת הגויים" בעליון וחקיקה בלתי מופרעת להשלטת ההלכה על ישראל.

השופט אשר גרוניס "זכה" לשמש בתוכנית ההשתלטות המשולשת. ראשית, כי חשוב למנוע מאשה את נשיאות העליון. ההלכה האוסרת שמיעת שירת נשים אוסרת גם הקשבה לדבר בעל חשיבות של אשה. נשיאה אשה זה צלם בהיכל. שנית, חשוב לחבורת רותם-כצל'ה להראות שניתן לשנות כללים אד-הוק פרסונלית, והעליון משלים עם כך, נמנע מלבחור נשיאה ומכתיר את בחירתו של כצל'ה. שלישית, גרוניס נחשב למתנגד האקטיוויזם השיפוטי.

בכוונת חבורת רותם לשנות את חוקי הבחירות לכנסת הבאה באופן שישריין אותם בשלטון כשאר "האחים" באזור. בתוכנית, פסילת רשימה ערבית כבל"ד, כשבית משפט אנטי-אקטיוויסטי לא יתערב. בתגובה, הערבים בישראל יחרימו את הקלפיות והבחירות יהיו ליהודים בלבד. שינויי חוק ותקנות שיעודדו הצבעה בחו"ל (בהכנה) יוסיפו יורדים ימניים למצביעים ויאפשרו בהמשך להמוני אורתודוקסים להצביע מברוקלין ולהשליט את חבורת רותם על בהמות הארץ.

ראוי שבית המשפט העליון יסרב לשתף פעולה עם תוכנית כצל'ה - יימנע מלהשתמש בחוקים פרסונליים ויאפשר למרים נאור לכהן כנשיאה, כשגרוניס לצדה כמשנה. מול גל החוקים האנטי דמוקרטיים, משמעות השמרנות מתהפכת. ההימנעות מפעולה נהפכת לשיתוף פעולה פוליטי אקטיבי, כשליח, עם רמיסת הדמוקרטיה.

Read this article in English: How Rotem's gang operates

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ