בעד עונש מוות

יאיר אסולין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אסולין

"אם אתה מעשן מקטרת, אתה בטח שמאלני", הוא אמר והתקדם לעבר השולחן שלי. "שתדע שאני בעד עונש מוות למחבלים", המשיך, "אני לא כמוכם, מפחד. אני נאמן למדינה הזאת עד העצם". מעולם לא ראיתי אותו קודם. "אז אתה בעצם בעד עונש מוות באופן כללי", אמרתי, "לא, לא באופן כללי, רק למחבלים", ענה והתיישב תוך כדי תשובה. "לכל המחבלים?" שאלתי. "בשביל זה יש בית משפט", ענה, "שהוא יחליט". "אבל אמרת שאתה, בעצמך, בעד, אז אני שואל אותך, למי?" "אמרתי לך", הזדקף בכיסאו, "למחבלים רוצחים". "גם למחבלים רוצחים יהודים, כאלה שרצחו ערבים? ורוצחים יהודים סתם? מה אתם? גם הם ברשימה שלך?" שאלתי.

הוא שתק רגע ואז כמעט צעק: "מה אתך, השתגעת? להרוג יהודי? זה משהו אחר לגמרי". "למה אחר?" יריתי, "יותר חמור בעיניך שערבי, זר, לדעתך אויב, הורג יהודי, מאשר יהודי שהורג יהודי אחר?" "אבל הם רוצחים ילדים", מילמל והתכוון לרוצחים המתועבים של משפחת פוגל, "הם רצחו ילדה קטנה". "רגע", אמרתי, "אז העניין הוא ילדים? כלומר, אתה בעד לתת עונש מוות ליהודים כמו רוני רון, שרצח את הנכדה שלו וזרק אותה לירקון?" הוא שתק וראשו נע בקצב אחיד כאילו הוא מנסה לפתור תרגיל מסובך.

"אז בעצם, בגדול, אתה פשוט רוצה לחוקק חוק עונש מוות רק לערבים (שהורגים יהודים) וגם זה בלי שברור לך מי כלול בו ומי לא", המשכתי, ופתאום הרגשתי כמו איזה מתאגרף סוג ג' שחובט עוד ועוד. הוא שתק עוד רגע, אחר כך נעמד וסינן: "אתם השמאלנים...", ניגש לשלם והלך. "עונש מוות זה בור ללא תחתית", קראתי אחריו.

זה היה מוצדק לחבוט בו ככה, אני חושב עכשיו. בכל זאת, אדם מתריס, כופה עליך ויכוח, חוזר על רעיונות שפימפמו במוחו תקשורת מסוימת וח"כים מסוימים. כמעט חובה להמחיש לו עד כמה זה אידיוטי ומסוכן.

אחרי שהלך, רוקנתי את המקטרת. כשביקשתי לשלם התברר שהוא שילם בעבורי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ