אני ואתה נשתין על העולם

יוסי שריד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי שריד

לא תמיד מחכה העורב לזרזיר שילך אצלו, לפעמים הוא מזמין אותו: הנה הם, שני גברים בתנוחה אדנותית - רגליים פשוקות לרווחה - אני ואתה נשתין על העולם. עוד מעט יסולקו המיקרופונים ונוכל להחליף בדיחות על האשה הזאת, שסיגלה לעצמה נוהג מגונה, את אפה היא תוחבת לכל חור, ועל כל מדינה יש לה מה להגיד: ישראל דומה לאיראן בעיניה, ורוסיה מזייפת בחירות. אנחנו עוד נראה לה מאיפה משריץ דג הבלוגה את ביצי הקוויאר שלו.

אמנם מחסורנו בכסף ובנשק על החצופה והאובמה שלה, ואילו אתה, טובאריש ולדימיר ולדימירוביץ', מסייע ככל יכולתך לאיראן ולסוריה, אבל אותנו אי אפשר לבלבל בעובדות מצערות. אנחנו, הישראלים, מבחינים בין מתחזים לידידים לבין ידידי אמת כמוך. אנא, המשך לראות בי נציגך בירושלים. אנשים אחים אנחנו, בנים ממשיכים למסורת הק-ג-ב, הבה נרים עכשיו כוסית סטוליצ'ניה לחייך ולחיי 25 שנות שלטונך, לפחות.

משטרי עריצות וישויות לא לגיטימיות מתמחים במלאכת העורמה, ותמיד יימצאו להם משת"פים: ברוכים הבאים לטרזיינשטט - במו עיניכם תראו את תערוכת הציורים היפה, במו אוזניכם תשמעו את התזמורת שמיטיבה נגן.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק שלכם

גם החונטה בארגנטינה נהגה להכניס אורחים לרגע, שאינם רואים שום פגע. פעם הזמין הגנרל וידלה עיתונאית ישראלית מקושרת ופתח בפניה את שערי הכלא. היא שוחחה עם המעונים וחזרה מלאת רשמים: השד לא נורא והקורבנות לא תמימים.

וגם דרום אפריקה, בימי האפרטהייד, חיטאה חטאים על ידי אחרים: אתה רשאי להתהלך בארצנו באין מפריע, הדגיש השגריר. אתה יכול אפילו להיפגש עם גורמי אופוזיציה בזמנך החופשי, לאחר הביקור בספארי או לפניו. רק אל תבוא בדעה קדומה. ויתרתי על ההזמנה.

וגם מדינת המתנחלים מתברכת באושפיזין. למה לא תבואו להתענג על יקבינו ועל בתי הבד שלנו - כולם קטנים ונחמדים. אנשים יושבים תחת גפנם ותחת עץ הזית, בלב הפסטורלה. רק לפני עשרה ימים הוזמנתי שוב, אך כאזרח פרטי איני חוצה עוד את הקו הירוק.

בלי דעות קדומות, יצאו שלושה ח"כים לרוסיה כמשגיחים - שניים מישראל ביתנו ואחת מקדימה. אמנם הילרי קלינטון מטילה ספק בכשרות הבחירות; מיכאיל גורבצ'וב קורא לבחירות חוזרות; הארגון לביטחון ולשיתוף פעולה באירופה (OSCE) מדווח על "מניפולציות" ו"טיפול בקלפיות". אך ליברמן ושלוחיו-כמותו אינם מתרשמים מרכילויות על מפלגות שנפסלו, על פעילים ובלוגרים שאוימו, שהודרו מאמצעי התקשורת, שאתרי האינטרנט שלהם חובלו וקווי הטלפון שלהם נותקו, שזומנו בדחיפות למשטרה ולבתי משפט, ואף נכלאו לכמה ימי צינון וחינוך מחדש.

הרי פאינה קירשנבאום ורוברט אילטוב מכירים את הצווחנים מהבית, מי כמוהם למדו לזהות עמותות חתרניות ולא פטריוטיות ולהעמידן במקומן. ועדת הבחירות המרכזית של רוסיה היטיבה לבחור את המשקיפים הכי שקופים. לא במקרה זומנו הזרזירים הללו דווקא - ללמוד, אך גם ללמד.

ליברמן מרחיק ראות, מניח יסודות לעתיד רוסי-ישראלי משותף. כשם שהפוסל במומו פוסל, כך גם המכשיר בדרכו מכשיר - ברוח הקרמלין וביתן 28. אולי גם לבחירות הבאות אצלנו יידרשו משגיחים מבחוץ, ופוטין ישמח לשגר את הקירשנבאומים והאילטובים שלו, אם לא ייפול קודם ככל טירן מושחת שבא יומו.

Read this article in Enlgish: You and I will piss on the world

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ