להפסיק את הבחישה הזרה

רונן שובל צרוב
רונן שובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רונן שובל צרוב
רונן שובל

לפני כמה ימים החליטה הממשלה, באיחור אופנתי, לטפל סוף סוף בסוגיית המסתננים לישראל. המספרים היבשים מראים, שמספר המסתננים גדל בכל חודש בצורה מבהילה. המספר הרשמי עבר את ה-40 אלף, אולם הנתונים הלא רשמיים מפחידים הרבה יותר. במלים אחרות, יש יותר מסתננים בישראל מתושבים ביבנה, בדימונה או בערד.

ההחלטה הדרמטית כללה שורה של צעדים, בהם האצת בניית גדר ההפרדה בגבול ישראל-מצרים, הקמת מתקני שהייה, והטלת קנסות משמעותיים על מעסיקי מסתננים בלתי חוקיים. הסיבה לעיכוב המשמעותי בטיפול בסוגיית המסתננים נעוצה במשטרת המחשבות, המכוננת את התקין והמקולקל פוליטית - קבוצת אנשים השולטים בכמה מוקדי כוח ואחד הדברים המשותפים להם הוא מימונם על ידי מדינות זרות. זאת הסיבה לכך שהמסתננים הוגדרו בשנים האחרונות בשיח הציבורי כפליטים, אף שלמעשה מספר הפליטים מקרב המהגרים מאפריקה זניח.

ההשפעה המכרעת וההגמונית של מיעוט אנטי-ציוני על השיח התקשורתי, האקדמי והתרבותי, הנעשית במימון זר, יוצרת מציאות, שבה הפוליטיקאים בוחרים להימנע מביקורת ומעדיפים כניעה לאינטרס קצר טווח על אינטרס ארוך טווח, הבא לידי ביטוי במצע ובהבטחותיו לבוחר. הפירוש המעשי של הגמוניה אנטי-ציונית זו הוא, שקטנים סיכויי מימוש ההחלטה בעניין המסתננים.

בעוד חודשים מספר תסיים הממשלה לגבש את פרטי תוכנית מתקן השהייה ותציג אותה לוועדת התכנון. ואז תגיש מיד קבוצת ארגונים ירוקים, הממומנת על ידי האיחוד האירופי, עשרות עתירות נגד הקמת המתקן בנגב. מטעמים סביבתיים, כמובן. שהרי אירוס הנגב ושדה רביית החולדה המצויה יהיו נתונים בסכנה. כך תתעכב התוכנית עוד כשנתיים, ובזמן הזה יחדרו עוד עשרות אלפי מסתננים.

לאחר מכן, אם אכן יוקם המתקן, יגישו חמש עמותות ל"זכויות אדם", שכולן ממומנות על ידי מדינות סקנדינוויה, עתירה לבג"ץ בטענה לפגיעה בלתי מידתית בחפים מפשע. כאשר הממשלה תציע לגרש את המסתננים, תעלה זעקה נגד "גירוש ילדי העובדים הזרים 2".

לאחר שתושלם בניית המתקן, תפתח קבוצת ארגוני סיוע "לעובדים זרים", שכולם זוכים לתקצוב נדיב של ספרד ושוודיה, במסע תקשורתי קורע לב שכותרתו "המחנה הדמוקרטי מרים את הראש - לא למחנות ריכוז בנגב". במקביל תוצג תערוכה במוזיאון חשוב, במימון קרן בינלאומית, שבה יוצגו קבוצות של ילדי מסתננים עם טלאי צהוב וידיים מורמות. הביקורת הציבורית נגד התערוכה תושתק באמצעות עצומה של אנשי רוח ופרופסורים, שתסביר כי מדובר בחופש הביטוי: "לא יעלה על הדעת שבמדינה דמוקרטית יימנע החופש האמנותי", יסביר סופר נחשב.

מכון מחקר, במימון ממשלת הולנד, יפיץ באמצעות עיתון מרכזי מחקר על היחס של מנחם בגין לפליטים ויקרא לעצור את הגל הקסנופובי. במקביל תעלה עמותת שמאל ידועה, הממומנת על ידי אוסטריה ונורווגיה, קמפיין שבו יוצג ראש הממשלה בשפם שחור וקצר. במוקדם או במאוחר, הממשלה תישבר. הלחץ הציבורי יהיה גדול מדי.

אם הממשלה נחושה בדעתה לשמור על רוב יהודי במדינת ישראל, עליה קודם כל להפסיק לאלתר את הבחישה של מדינות זרות בעניינים הפנימיים של ישראל. הפעלה זו של עשרות עמותות על ידי מדינות זרות יוצרת מציאות אנטי-דמוקרטית, המסכנת את עתיד העם היהודי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ