שנה טובה

יואל מרקוס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יואל מרקוס

1 ההצעה להצמיד כבאית לגשר המוגרבים בירושלים היא תקדים חשוב. בשנה הבאה יצמידו כבאית לליברמן, שמצית לפרקים שריפות במסגרת תפקידו כשר החוץ.

2. עקב התגברות הנאומים הקלוקלים משנה לשנה - הנאום המגומגם של ראש הממשלה לוי אשכול ערב מלחמת ששת הימים, ניסיונו המביך של עמיר פרץ בתפקיד שר הביטחון לברך באנגלית עילגת אורח זר, ונאומי ה"אני" של ביבי, דרוש להצמיד נציג מטעם מבקר המדינה לנאומים ממלכתיים.

3. ישראל היא המדינה היחידה בעולם שיש לה שני שרי חוץ - אחד למזרח ואחד למערב. מספר הסגנים וסגני השרים הוא אסטרונומי. כל ח"כ רביעי הוא או שר או סגן שר. על אחד התיקים החשובים - תיק הבריאות - שולט רק סגן שר. והזקנה המיתולוגית של ברק עדיין בפרוזדור.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב מאמרי "הארץ" ישירות לפייסבוק שלכם

4. אמירת השנה של נשיא המדינה שמעון פרס: המצב בעולם קשה, אך אין סיבה להיסטריה.

5. באלמנך עב כרס שהופיע בארה"ב ב-1977 נשאלו המבקרים במוזיאון השעווה של מאדאם טוסו: מי האישים הכי אהובים עליך? תשובתם היתה: ישו, צ'רצ'יל, קנדי, ז'אן דארק ומשה דיין. מי הכי שנואים: ניקסון, היטלר, ג'ק המרטש מלונדון, היטלר, משה דיין ומועמר קדאפי.

6. דרוש רפד מומחה למשרד החוץ לקביעת גובה הדרגשים להענשת שגרירים.

7. מי אמר שאין עם פלסטיני? גולדה מאיר. ניוט גינגריץ', שאמר שהפלסטינים הם עם מומצא. ליברמן. אך הרציני מכולם בלט בהחלטת האו"ם מ-47', שחילקה את הארץ בין יהודים לערבים. אין אזכור למלה פלסטינים.

8. "הארץ" היה הראשון שחשף שיש פשע מאורגן בישראל ב-1977. דובר אז על 11 ארגוני פשע שנהפכו לימים למאפיה בכל הארץ.

9. האם נפתרה פעם השאלה מי הוא בוזגלו המקורי מ"עקרון בוזגלו" של השופט העליון ברק?

10. "בואי שרהל'ה סוגרים". מתוך שלטי חוצות של אראל מרגלית בירושלים, עקב המזימה לסתום את חופש הביטוי של התקשורת.

11. דברים שאנחנו לא רוצים שיקרו: שהאמריקאים לא יפציצו את איראן, כי אנחנו נאכל את הנקמה. לא רוצים הקדמת בחירות, אלא לתת לביבי למצות את המהלכים שהוא לא עושה, לפי הכלל שעד שלא יהיה יותר גרוע לא יהיה יותר טוב.

12. אלוהים מילא לא פעם כותרות במאה האחרונה בשאלה אם הוא קיים. השבועון "טיים" הופיעה בשעתו עם כותרת שער "האם יש אלוהים". "אקונומיסט" הבריטי הכריז בשעתו ש"אלוהים מת". לא פעם נשאל הגאון אלברט איינשטיין אם הוא יודע אם יש אלוהים וממה הוא מורכב ומה עוצמתו. תשובתו הסטנדרטית היתה: כל מה שאני יודע הוא שעבורי הוא "דער אלטע" (הזקן). עם התקדמות התרופות כיום הזקנים מתים צעירים.

13. מדוע כל אסיר שני העומד לדין נעשה פתאום דתי וחובש כיפה גדולה על ראשו ביושבו על ספסל הנאשמים. האם הוא זכאי לאיזשהו בונוס משמים?

14. פרס נובל למתמטיקה יינתן לגאון שיפתור את הסוגיה איך 400 בחורי ישיבה, שסוכמו כמספר המקסימלי בין בן גוריון לשר הדתות הרב פישמן, הפכו עם הזמן לרבבות סיקריקים שמובילים את המדינה למרד ואת עצמם להתאבדות. כי הרי אין ספק שיום יבוא וזה יימאס על החילונים ויכו בהם שוק על ירך.

15. גם בניו יורק לא חסרים חסידים ובני ישיבות - אך הם נאמנים לארצם. הם עובדים בחנויות בגדים ואלקטרוניקה, ואפילו משלמים מסים.

16. אפרופו פרס נובל למתמטיקה הבא, הוא יינתן למתימטיקאי שימציא את תורת היחסות של הגניוס היהודי, לפיה מלחמה שנועדה להימשך 48 שעות, ולטהר 40 ק"מ מהשטח הלבנוני, הביאה אותנו עד ביירות, ושתי היממות נהפכו ל-18 שנה כשברחנו בלילה אחד מלבנון.

17. שאלת השנה א': מה היה עושה פוטין בלי ליברמן?

18. שאלת השנה ב': איך הנשים האופנתיות מצליחות ללבוש ולהוריד את הג'ינסים ההדוקים עד חנק?

19. שאלת השנה ג': איך ועד הלשון העברית משלים עם הביטוי "כוסית"?

Read this article in English: Happy New Year

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ