אם סטיב ג'ובס היה ישראלי

בעז גאון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעז גאון

(בעקבות רב המכר "סטיב ג'ובס" מאת וולטר איזקסון)

1. אם סטיב ג'ובס היה ישראלי, אביו - שמוצאו סורי - היה ניצוד על ידי יחידת "עוז". במקום להשלים דוקטורט ביחסים בינלאומיים באוניברסיטת מישיגן, היה עבד אל-פתח "ג'ון" ג'דנלי נדחף לאיזה כלוב ממונע באמצע הלילה ומשם נזרק ל"מתקן הכליאה" שליד חדרה. ג'ובס לא היה נולד בכלל וגם אם כן, היה מנצנץ עד מהרה בתוך הכוונת של שר הפנים אלי ישי ונבעט מכאן, כמה שיותר מהר וכמה שיותר רחוק.

2. אם סטיב ג'ובס היה ישראלי, ספק אם מורתו מכיתה ד' היתה שמה לב - כמו הגברת היל - לכישוריו יוצאי הדופן. ספק גם אם המורה שלו לספרות היה לוקח אותו, בכיתה י"ב, ל"טיולי שלג מעוררי השראה בפארק יוסמיטי". במקום זה, ג'ובס היה נדרש לשנן את ההבדל בין "אדמת גיר" ל"אדמת חרסית", לבלוע מדי שנה את פורנוגרפיית האלימות לילדים, הנקראת "לימודי יום השואה בבתי הספר", ולהתעסק בשנתו האחרונה בתיכון בשאלה אחת ויחידה: האם להתגייס למגלן או לדובדבן.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

3. אם סטיב ג'ובס היה ישראלי, אזי במקום להתהלך יחף במשעולי ריד קולג' באין מפריע בלבוש נזיר בודהיסטי, מישהו מבין חבריו ללימודים כבר היה תופס אותו באיזו פינה ושובר לו את העצמות בגין היותו "פריק זבל". אנשי "אם תרצו" היו מדליפים לאחד מעיתונאי "מעריב", כי בקמפוס מסתובב "בן של סורי".

4. אם סטיב ג'ובס היה ישראלי, ספק אם היה רואה במחשבים "סמל לביטוי אישי ושחרור", בדיוק כמו אל-אס-די ואלבומים של בוב דילן. הוא היה נשאב אל 8200 או ממר"מ, ושם לומד כי מחשבים הם כלי למעקב, כלי להאזנה, רשת דגים אלקטרונית שאפשר וצריך להשתמש בה כדי ללכוד אנשים כמו ברבוניות.

5. אם סטיב ג'ובס היה ישראלי, הוא היה טורח פחות על עיצובם של מוצרי "אפל" ויותר על מיקסום מחירם והוזלת עלות הייצור. במקום לכוון "לאיכות של המוזיאון לאמנות מודרנית", כדבריו, הוא היה מכוון לאיכות של רשת "הכל בשקל". במקום להשקיע מאות מיליוני דולרים מכיסו בהשבחת "אפל" ומוצריה, הוא היה מחלק לעצמו מגה-דיווידנדים, ממנף עצמו לדעת ויוצא עם דוגמניות.

6. אם סטיב ג'ובס היה ישראלי, הוא לא היה יכול להקים את ממותת האנימציה המהפכנית "פיקסאר", ובוודאי שלא למכור אותה לדיסני תמורת 7.4 מיליארד דולר. במקום זה, היה ג'ובס ממונה ליו"ר קרן רבינוביץ', כותב בהזמנת משרד התרבות דו"ח על "רפורמה בתעשיית הקולנוע" (שהיה נדחה עד מהרה), ומחלק עם חיים טופול את "פרס היצירה הציונית" בטקס רב רושם, בהיכל התיאטרון שבאריאל.

7. אם סטיב ג'ובס היה ישראלי, הוא היה מסרב להזמנתו של הנשיא אובמה לבוא ולסייע לבחירתו כדי להביס את הימין הקיצוני. במקום זה הוא היה יושב בוועדת טרכטנברג, כמומחה.

8. אם סטיב ג'ובס היה ישראלי, סיסמת "אפל" לא היתה "לחשוב אחרת". היא היתה "לחשוב כמו כולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ