הדרה אין? טרכטנברג אאוט!

יוסי קליין
יוסי קליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי קליין
יוסי קליין

יש מי שמאמין שהזמן פועל לטובתו. יש מי שחושב שהזמן במשרה מלאה אצלו ועכשיו הוא יכול לשבת רגל על רגל ולראות איך שהוא עובד בשבילו. הטיפוס שמאמין שהזמן עובד אצלו הוא גם זה שמתחבא מתחת לשמיכה כשיש רעשים מפחידים בלילה, הוא זה שמעיף כדורים ליציע כבר בדקה השישים, הוא זה שאומר: מה אכפת לנו? הזמן פועל לטובתנו, ניתן לערבים להרוג זה את זה ובינתיים נבנה חברה שוויונית מוצלחת ומאושרת.

אחד כזה לא מבין שזמן אפשר רק להפסיד, לא להרוויח (ככה זה עם הזמן). המסתתר מתחת לשמיכה תיכף יחטוף בראש, מי שמעיף כדורים בדקה השישים יאכל אותה בדקות השבעים והשמונים, ומי שמצפה שהזמן יקים בעבורו חברה שוויונית ומאושרת כשהוא יושב בחיבוק ידיים לא מכיר כלום, לא את העם ולא את הזמן.

עכשיו נראה שמשהו השתבש. הזמן התעייף והחליף צד. המעבר של הזמן הוא חדשות טובות לבטלנים, לפחדנים, למהססים ולכל מי שדואג רק לעצמו ולקדנציה שלו. המעבר של הזמן הוא חדשות רעות למי שעוד חוגג את המהפכה החברתית שכמעט היתה. עכשיו הזמן עומד. כשמפגינים יחסמו את הכביש מתל אביב לירושלים הוא ישקול לחזור. בינתיים הוא עובד אצלם, אצל הבטלנים המהססים והדואגים רק לעצמם. והם, חייבים להודות, יודעים לנצל אותו יפה יפה.

בקיץ האחרון הם ביקשו מהמפגינים זמן - ומיד קיבלו אותו. מאום לא נדרש בתמורה לזמן שנמסר להם בחינם. איש מהם לא הבין כמה הוא יקר. המפגינים של הקיץ היו עסוקים בזמן שכבר עבר, בעריכת אלבומי ניצחון, בכתיבת קבצי שירה למזכרת, בהפקת סרטי תעודה ובגעגועים נוסטלגיים למה שכמעט קרה לפני ארבעה חודשים.

והם, אלו שהזמן ניתן להם בחינם, בהחלט יודעים להשתמש בו. הם יודעים לכנס את הסנטר סמוך לחזה ולהגיד בקול עמוק את מה שבדרך כלל אומר מי שיש לו את כל הזמן שבעולם. הם אומרים: "תהליך", הם אומרים "דיונים", הם יחכו עד ש"יבשילו התנאים", ובעיקר הם אוהבים להקים ועדה.

מתוך 28 המלצות עיקריות לטיפול שוועדת טרכטנברג הגישה, שתיים לא אושרו, 11 בכלל לא נדונו. מתוך 15 המלצות שכן אושרו נפתחות שמונה (על פי "TheMarker") במלים האנרגטיות: "עידוד", "חיזוק", "הרחבה", "הגברה" ו"קידום". וכמובן: "הקמה". מקימים רשות, מקימים ועדה ומקימים כל דבר שיקנה להם זמן שבו לא יעשו כלום. "אם אתה רוצה שיהיה לך זמן אל תעשה דבר", כתב צ'כוב. רק תנו לנו לעבור את הקדנציה, הם אומרים. אתם הרי יודעים שלא נעשה כלום כי אין לנו תקווה ואין לנו מטרות וממילא אחרינו יבוא המבול.

על נשיא ארה"ב המנוח ג'ראלד פורד אמרו שהוא לא מסוגל ללעוס מסטיק ולחשוב בעת ובעונה אחת. גם להם, לדואגים רק לעצמם ולקדנציה שלהם, זה קשה. איך הם יכולים לדון בהמלצות ועדת טרכטנברג בשעה שיורקים על ילדות בבית שמש? איך אפשר לטפל בבית שמש בזמן שמרביצים לחיילים במגרון? איך אפשר לטפל במגרון אם האיום האיראני מרחף לנו מעל הראש? ומה עם המצב בסוריה? והכלכלה באירופה? והדרת נשים? הדרת נשים! כל הממשלה, שלושים שרים ותשעה סגני שרים, כולם עסוקים עכשיו בעניין של הדרת נשים ואתה בא ומבלבל לנו את המוח עם טרכטנברג שמכטנברג?

הם מקווים שמשהו יקרה לפני שיצטרכו לזוז. שהפריץ ימות או שהכלב יידרס, כי עם שניהם הם לא מסוגלים להתמודד. עוד לא התאוששנו מפערי התיווך העצומים במחירי העגבניות וכבר שואלים אותם למה מחירי הנסיעה באוטובוסים עולים (סליחה, מתעדכנים) ולמה מחירי מוצרי החלב שוב עולים (סליחה! הם היו ב"מבצע"). נתתם לנו זמן? הם אומרים, אז שבו בשקט ותנו לנו להרוג אותו.

בתחום אחד אנחנו מביסים את כולם, גם את הזמן וגם את הפלסטינים. אנחנו, אומרת מועצת יש"ע, כלומר המתנחלים והחרדים, מייצרים ילדים בקצב מהיר בהרבה מזה של הפלסטינים, אנחנו עובדים על זה יומם ולילה ואת התוצאות עוד תראו. הזמן, אם כך, עובד עכשיו לטובתם של המתנחלים והחרדים. זו לא סיבה לשמחה: כשהזמן לצדם הוא בהחלט נגדנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ