השלטון עלה לליכודניקים לראש

ארי שביט
ארי שביט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ארי שביט
ארי שביט

יש לי חדשות בשבילכם, ליכודניקים יקרים: התבלבלתם. לא ברור מה בדיוק קרה לכם, אבל ברור שמשהו רע מאוד קרה. אולי השלטון עלה לכם לראש. אולי יעקב נאמן וזאב אלקין ויריב לוין הטריפו אתכם. אולי החרדים והמתנחלים אכן לופתים אתכם במקומות רגישים. כך או כך או כך - איבדתם את הצפון.

חדלתם להיות המפלגה הלאומית-הליברלית שהייתם ונהפכתם למפלגה של פופוליזם אפל. הפסקתם להיות התנועה הציונית הגאה של ז'בוטינסקי ובגין ונהפכתם לשפחה החרופה של אביגדור ליברמן. זה כבר לא מצחיק. צחנה ערכית של ממש עולה מכם. צחנה של מפלגה שהיתה פעם דמוקרטית, אשר מנסה להפוך את ישראל למדינה פוסט-דמוקרטית.

יש לי עוד חדשות, ליכודניקים יקרים: לשיטתכם שלכם, אתם נכשלים ומכשילים. בלי להתייחס לשלום. כרגע השלום איננו רלוונטי. בלי להתייחס לכיבוש. את העניין של הכיבוש באמת אינכם תופשים. אבל עוצמה מבינים אתם? באופן שיטתי אתם מחלישים את ישראל. אחדות מבינים אתם? באופן שיטתי אתם מפלגים את ישראל. קידמה מבינים אתם? אתם נוהגים את ישראל בפראות לאחור. בשעה שהמדינה מוקפת אתגרים חסרי תקדים אתם מחרחרים ריב ומדון. בשעה שאנחנו זקוקים לאחדות ותקווה אתם משסים ומשסעים ומפיצים ייאוש. במקום להעלות כאן אור אתם מחשיכים.

אף שאתם יודעים שהשעה גורלית, כל שאתם עוסקים בו יום ולילה הוא מי אפסיים של הניסיון להשחית את הוועדה למינוי שופטים. אתם מפירים כל מסורת ומנפצים כל נורמה ומנסים להשתלט על כל מוקד כוח. אתם מסרסים כלי תקשורת ומשתיקים עיתונאים ומנסים לחסום יריבים באמצעים בלתי חוקתיים. אתם מרוקנים מתוכן את הדמוקרטיה הישראלית.

יש לי חדשות לא טובות, ליכודניקים יקרים: רוב הישראלים אינם אוהבים את המדיניות החשוכה שאתם מקדמים. הישראלים אינם שמאל - הם אינם מאמינים בשלום עכשיו ולא נשבעים בבית המשפט העליון. הישראלים גם אינם אניני טעם - הם מעריכים כוח ואוהדים מנהיגים כוחניים. אבל הישראלים אינם אוהבים את מי שמותח את החבל יתר על המידה. הישראלים אינם רוצים להיות שפוטים של החרדים והמתנחלים והרצוג-פוקס-נאמן. הישראלים אינם רוצים לחיות במדינה רוסית-פקיסטאנית. הישראלים אינם רוצים להיות מבודדים ומנודים ומבוזים בעולם.

לכן, בשקט בשקט, רוב הישראלים מתחילים לפנות נגדכם. רוב הישראלים מתחילים להבין, שאתם מופקרים ומסוכנים. במו ידיכם אתם מרחיקים מעליכם את המרכז הישראלי השפוי, השקול והרחב.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

יש לי חדשות ממש רעות, ליכודניקים יקרים: אתם טועים בגדול. נכון, ציפי לבני היא לא משהו. בבחירות הבאות גם שלי יחימוביץ' לא תהיה איום. אהוד ברק שבוי, אהוד אולמרט מנוטרל. גבי אשכנזי, מאיר דגן ויאיר לפיד עדיין מחוץ למשחק. כך שברגע זה לא קדימה, לא העבודה ולא השמאל אינם מסכנים את ההגמוניה הפוליטית שלכם. התקשורת מורתעת, מערכת המשפט מפוחדת, המבקר בדרכו לגמלאות. בתוך הוואקום הגדול הזה נדמה לכם שאתם יכולים לעשות כל מה שעולה בדעתכם.

נדמה לכם שאתם יכולים להטיל מים מהמקפצה. טעות, חברים. טעות גדולה. אף על פי שהישראלים נראים כמו פראיירים ומתנהגים כמו פראיירים, בסוף בסוף הם לא פראיירים. לישראלים נדרש זמן, אבל בסוף הם מבינים. האסימון נופל להם. וכשהישראלים מתבוננים עכשיו בהתנהגות הפרועה שלכם, הם מתחילים לחוש את שחשו ב-1992. כשהישראלים רואים לאן אתם מדרדרים אותם, הם מתחילים לחשוב כמו שחשבו ב-1999. הישראלים יביאו אתכם אל המקום העלוב שאליו הגעתם ב-2006. אצל יותר מדי אנשים טובים הלב הולם עכשיו והבטן מתהפכת והדם רותח. בסוף יקומו עליכם, ליכודניקים יקרים. וכשיקומו עליכם יכו אתכם. שוק על ירך.

Read this article in English: Likud, power has gone to your head

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ