אכן, ריגול חמור

קרני אלדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרני אלדד

מרגרטה גרטרוידה זלה, הידועה יותר בשם מאטה הארי, היתה מרגלת הולנדית לטובת גרמניה במלחמת העולם הראשונה. היא היתה בחורה נאה, לא צנועה במיוחד, שהיתה מלקטת מידע תוך כדי פיתוי מקורותיה. אך למרות מגרעותיה הערכיות נהפכה מאטה הארי לסמל ולמופת בקרב נערות הגבעות. מי ברמת מגרון י"ג אינה רוצה להיות מאטה הארי. המסתורין, הסכנה, ההקרבה, השתייה, ההוללות, הביגוד המינימלי. על כל מדף ספרים ממוצע בגבעות אפשר למצוא - בין "ליקוטי מוהר"ן" ל"קטיף שביעית", מאחורי "תורת המלך" הפופולרי - את "מאטה הארי - הסיפור האמיתי" ואת "מותה של מאטה הארי". בגבעות לומדים מהגדולים מכולם.

הבנות האלה משחקות באש. הן יודעות את זה, והן מוכנות להקריב את כל היקר להן בשביל לשמור על ארץ ישראל. יחידה מיוחדת שלהן הוקמה, וחברותיה לקחו שיעורים פרטיים אצל חילוניות רחמנא ליצלן בתורת הפיתוי באינטרנט, וכך בנו מערך צ'אטים, שבעזרתו פיתו חמומות מוח אלו קצינים בצה"ל לגלות להן מתי הם נוסעים להרוס מאחז.

בינתיים, בגזרת נערי הגבעות, הוקמה יחידת מסתננים מיוחדת, שלוחמיה הסוו את פיאותיהם המתבדרות ואספו אותן לקוקו, החליפו את כיפת ברסלב בקסקט בייסבול, ובעזרת מצלמה או שתיים התחפשו לעיתונאים.

הוקמה גם יחידה אווירית, שהורכבה מהג'ובניקים שבקרב נערי הגבעות, ומזל"טים חרשו את שמי השומרון במטרה לגלות תנועות חשודות. כל תנועה כזאת הועברה ברשת תקשורת חסויה למטה בירושלים, שם התקיימה הערכת מצב ומשם הוזנקו הכוחות. אכן, ריגול חמור.

עכשיו ברצינות: מטרת "רשת הריגול" של האס-אם-אסים שנעצרה השבוע היתה לסכל פעילות של צה"ל. צה"ל יצא להרוס יישוב - הילדים האלה יצאו לעצור אותו. ככה זה בדמוקרטיה. מותר לעשות דברים כאלה. להתנגד. להתאגד. לצעוק.

אם מישהו עושה משהו אלים - אני מתחננת שיעצרו אותו. אבל כצעד מנע? מפני שמישהו שם אינו מצליח לתפוס פושעים, טופלים על ילדים ששלחו אס-אם-אס פשעי ריגול חמור? האם זה נשמע סביר למישהו?

הרי באותה המידה יהיה אפשר להאשים כל מי שמאותת בפנסי רכבו לרכב הבא מולו על כך שמכמונת מהירות ממתינה לו מעבר לעיקול כי הוא "אוסף מידע על משטרת ישראל במגמה לסכל את מאמציה ללכוד עברייני מהירות", או להאשים ב"ריגול" כל עיתונאי שידווח כי "המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים, יס"מ ופרשים בכניסות הראשיות לירושלים כדי לסכל את כוונת החרדים/המתנחלים/הסטודנטים לחסום צירי תנועה". הרי ידיעה כזאת עלולה לשרת את כוונות המפגינים ולאפשר להם להפתיע את המשטרה ולחסום את הכניסות לתל אביב דווקא.

לצערנו, ידעה מדינת ישראל כמה פרשות של ריגול חמור. ישראל בר, מרקוס קליינברג, אודי אדיב. ויוסי כהן, המרגל מקומה ג'. אפילו את ענת קם לא האשימו בסופו של דבר בריגול. אז את נוער הגבעות? הצחקתם אותי. בקרוב תוגש תביעה ייצוגית מטעם ארגון המרגלים והשפיונים בישראל (ע.ר.) על פגיעה בשמם הטוב.

Read this article in English:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות