ניבה לניר
ניבה לניר

בשבוע שעבר עלה המסך על מחזה מוטרף המתנהל בכנסת. נתניהו היה הכוכב. אבל לראשונה נראו מעבר לכתפו שחקני משנה המאיימים לקחת ממנו את התפקיד הראשי, אולי אפילו לגנוב לו את ההצגה. הוא גידל, השקה, זיבל וטיפח אותם. הוא היה הסטניסלבסקי שלהם. והם למדו ממנו שיעור בתורת המשחקים, ועלו לבימה. הבייבי ביבי שועטים קדימה.

הח"כים זאב אלקין ויריב לוין, אופיר אקוניס, דני דנון, כרמל שאמה הכהן, מירי רגב וציפי חוטבלי רואים פריימריס באופק הלא רחוק. אולי אפילו את שולחן הממשלה הבאה. ואם לא את שולחן הממשלה, אולי את יו"רות הכנסת. ואם לא את הי"ורות - את ראשות ועדותיה העוד-יותר חשובות. השמים הם הגבול. והליכוד בשמים.

בינתיים הם רצים כתף אל כתף עם שרים מכהנים, נושפים בעורפם של משה כחלון וישראל כץ, ולא סופרים את השרים דן מרידור, בני בגין ויוסי פלד. פה ושם יזרזפו בדל הערה ליברלית-חוקתית, וכעדות לשנינותם ומראה מקום לכישוריהם האינטלקטואלים ועצמאותם הפוליטית, יבקשו דיון חוזר בהצעת חוק. אך את מיטב מרצם, חזונם וקניינם הרוחני ישקיעו הבייבי ביבי בגיוסם של חברינו בסניפים, במרכז ובוועידת המפלגה - שולחיהם לרשימת מועמדיה לכנסת. גם לשותפיהם הטבעיים במועצת יש"ע, מתנחלי השטחים והגבעות יושיטו יד ויתנו כתף. לעומתם, השר גלעד ארדן נראה לפתע ליברל מאופק. וסגנית השר, גילה גמליאל, חרישית ונוגה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הטורים, הדעות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

הבייבי ביבי, האליטה החדשה של כנסת ישראל, שועטים קדימה. הם כוחניים, לוחמניים ונטולי עכבות. המוטו שלהם - "נבחרנו כדי למשול" - הוא תחליף זמני לדבר האמיתי - "אלוהים לשלטון בחרתנו". הפרדת הרשויות אינה מעניינת אותם, והיועץ המשפטי לממשלה ויועציה המשפטיים של הכנסת אינם מרתיעים אותם. להפך. טענת היועמ"ש שלא יוכל להגן על חוק בבג"ץ היא כשמן בעצמותיהם ובשורה טובה לאוזניהם. אות "ללכת על זה". מצדם, שבג"ץ לא יעמוד בבג"ץ. הם כאן כדי להציל את ארץ ישראל השלמה מפני חלוקתה. כדי לסכל כל אפשרות של מו"מ. גם את המו"מ על המו"מ. ואם בית המשפט העליון מציב מחסום על דרכם, הם יסירוהו, כי הם טובים בהסרת חסמים. את הפרודוקציה הזאת ינהלו לא רק בעזות מצח, גם בתככים ובמרמה אם צריך.

חזון האליטות החדשות מבית מדרשו של בנימין נתניהו קורם עור וגידים. הזירה הראשונה, זירת הכנסת, נכבשה כמעט כולה. ההתקדמות בגזרת התקשורת מרשימה. רשות השידור בטיפול נמרץ. ערוץ 10 נושם את נשימותיו האחרונות. הזכיינים והעיתונים בקשיי עתק. ועוד מעט קט, יהיה לנו רגע של נחת, כשבטקס חלוקת הפרס ליצירה ציונית, שרת התרבות תזיל דמעת אושר וה"מעושרות" ינצנצו בקהל.

הבייבי ביבי שועטים קדימה. איש אינו מאיים עליהם. לא דו"ח של מבקר המדינה, לא החרדה משגיונות אביגדור ליברמן, גם לא יראת פירוק הקואליציה ובחירות מוקדמות. הם כאן כדי להישאר וכדי להגיע לישורת האחרונה - לשורה הראשונה. הם אינם סובלים מהססנות יתר, אינם מזגזגים ואינם מאחרים להגיב. הם לא מהמתגוננים. הם מהתוקפים. והם יחכו בפינה לכל מי שינסה לעכב בעדם, גם אם שמו בנימין נתניהו.

Read this article in English: Here come the Baby Bibis

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ