רוצים להיבחר? דברו איתנו

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוקי שדה
שוקי שדה

שנת 2012 תהיה כנראה שנת בחירות. זאת לא תחזית מופרכת: כל שלוש שנים בממוצע מתקיימות כאן בחירות, ובשנים האחרונות נדמה שתוצאותיהן לא באמת חשובות. אבל הפעם, אחרי הקיץ האחרון שבו התגלה כי חי כאן עם לא אדיש, מותר לפתח ציפיות.

מהבוחרים - תשתתפו. גם מי שלא יצא לרחוב בקיץ, שלפחות יילך לקלפי. נדמה שדווקא עתה, אחרי שכל כך הרבה אנשים הראו אכפתיות, קלישאות כמו "כל הפוליטיקאים אותו הדבר" כבר לא רלוונטיות.

מהפוליטיקאים - דברו אלינו, ולא בסיסמאות. במשך שנים הרגלתם אותנו לריטואל קבוע שבו ערב הבחירות אתם שיקרתם לנו ואנחנו ידענו שאתם משקרים. לפני כמה חודשים גיליתם שחיים כאן אנשים אמיתיים עם בעיות אמיתיות, שנמאס להם דווקא בגלל הדברים הפשוטים: שאין קורת גג ויקר לקנות במכולת.

אל תסתירו עמדות, אל תטשטשו. תפתיעו ותוכיחו שלא נכון מה שחושבים עליכם. גם אתם, הכוכבים החדשים: גלו מה יש לכם חוץ מפרצוף יפה ורצון טוב. במקום לעסוק בסקרים ובתדרוכים, הגידו לנו בפשטות מה אתם רוצים לעשות כאן בארבע השנים הקרובות. אל תבטיחו הבטחות שאין סיכוי לממשן, דברו על מה שאפשר לעשות: איך תחלקו את עוגת התקציב? כמה תתנו לבריאות ולחינוך? כמה תקצצו בביטחון? האם יש לכם תוכנית לטווח ארוך? אם כן, איך אפשר ליישם אותה? העזו להתחייב על תאריך יעד ליישום התוכנית הזאת. הראו לנו, לפרטי-פרטים, איך אתם מתכוונים להזיז פה דברים. אפשר גם להציג תוכנית חלופית - אנחנו יודעים שבדרך יהיו תקלות.

המשיכו עם הכנות הזאת גם בתחום המדיני-הביטחוני: אפשר לדעתכם לעשות שלום עם הפלסטינים או אי אפשר? מה אתם באמת חושבים על הכיבוש (אם אתם בכלל מתייחסים אליו ככזה)? מה תעשו כשיהיה רוב ערבי בין הים לירדן? דברו על זה, דברו על הדרת נשים, על תעסוקת חרדים, על אפליה, על המיעוט הערבי, על עוני, על תאונות דרכים - דברו על הכל, אבל דברו באופן אמיתי. פשוט תעזו ותנסו. זה מגיע לנו, זה מגיע לכם. הגיע הזמן לשיחה חדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ