תינוק ערבי אינו קונספירציה

עודה בשאראת
עודה בשאראת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודה בשאראת
עודה בשאראת

אי אפשר להשוות את המשטר הדמוקרטי במדינת ישראל לדיקטטורה חשוכה. אבל בכל זאת יש דבר משותף אחד: שם וגם כאן לא ישנים טוב בלילה. בדיקטטורות חוששים למהפכות מצד הרוב, ובדמוקרטיה הישראלית לא מפסיקים לעיין בעקומות הילודה של האזרחים הערבים, שמא יישבר האיזון הדמוגרפי. ויש עוד היבט משותף: שם וגם כאן יש דיכוי של קבוצות אוכלוסין. בדיקטטורה חשוכה, מיעוט מדכא את הרוב, ואילו בישראל, השלטון שנסמך על רוב אתני, מדכא את המיעוט.

השלטון במדינת ישראל לא מפסיק כבר 63 שנים להתעמר במיעוט הנחמד שלו, והכל חוקי למהדרין. כל דונם שהופקע אושר בכנסת, כל בית שנהרס זכה בהכשר בית דין. המועצות מופלות בתקציבים לפי פרוצדורה מיניסטריאלית. כל זה מתרחש מפני שנציגי הרוב האתני שולטים בכנסת, במשרדים ממשלתיים, בגופים הכלכליים, וגם במערכת המשפט.

כך, וגם כתוצאה מהפוביה הדמוגרפית, נרשם השבוע עוד פרק במסע ההתנכלות למיעוט, כשבמסווה של "תקנה" תמימה מפרידים נשים מבעליהן וילדים מהוריהם, והופכים את חייהם לסיוט מתמשך. בעולם הנאור תקנה כזאת היתה נזרקת לכל הרוחות. בישראל היא זוכה לברכת בית המשפט העליון של הרוב האתני.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב המאמרים ישירות לפיייסבוק שלכם

בג"ץ, שאמור להיות מפלטו האחרון של המקופח, השאיר את הערבים בלי מזור. והערבים למודי הסבל אמרו, "אם שופטיך מקפחיך, אז למי תתלונן". למי יתלונן האזרח הערבי, כשהאגף הליברלי - יאיר לפיד, ציפי לבני ושלי יחימוביץ' - לא מצייץ לנוכח העוול הזה, והאגף הימני רוקד על הסבל הערבי?

בינתיים הילדים רוצים לגדול. הם לא יחכו עד שמזג האוויר ישתפר. ועם ניחוח האביב הערבי המשכר, צומחת לה עוד זירה למאבק: הזירה הבינלאומית על מוסדותיה. ואז תהדהד זעקת הקוזק הנגזל, כאילו הערבים מערערים על זכות קיומה של המדינה. לא, קוזק נגזל יקר, הערבים מערערים רק על זכותו של הרוב להתעמר בהם.

לשום משטר אין זכות לדכא חלק מתושביו, בין אם זו דיקטטורה מושחתת ובין אם זו דמוקרטיה פורחת. אבל כמו בעל מכה, שאוסר על אשתו לפנות לשוטר כי לא מוציאים כביסה מלוכלכת החוצה, כך רוצים בישראל שיתנהגו האזרחים ערבים. שהכביסה תסריח בפנים. ויש כאלה המקווים שהמיעוט יעבור דירה מחמת הסירחון. מי שמוזמן לעבור דירה הם אלה שמנוחתם מופרעת בגלל בכי של תינוק שנולד, ערבי או יהודי. תינוק ערבי שנולד אינו תוצר של קונספירציה. ילד ערבי, כמו ילד יהודי, הוא ברכה.

חשוב לציין שהביטוי "רוב אתני" הנו הכללה גסה, כי יהודים רבים הם שותפים אמיצים במאבק בגזענות. הקריאה לדעת הקהל העולמית להשמיע את קולה, משלימה את מאבקם של הכוחות הדמוקרטיים כאן. הדבר יבהיר לכל שהממסד הימני בישראל חצה קו אדום בכיוון לאפרטהייד.

בתקופת שלטונו של מנחם בגין, היו אינטלקטואלים שהשליכו את יהבם, לחינם, על הממשל האמריקאי שירסן אותו. היום, כמו אז, אין לחכות לישועה מהממשל האמריקאי - רק דעת קהל עולמית נאורה יכולה להושיע. וזה לטובת כל המשפחה כולה, גם לחלקיה שלכאורה אינם מקופחים.

קרל מרקס אמר ש"עם המדכא עם אחר לא יכול להיות חופשי". זה גם לטובת הרוב האתני, שמגיע לו סוף סוף לישון טוב, בלי סיוטי דמוגרפיה, ומגיע לו להיות עם חופשי מהתעמרות בערבים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ