ניוט, שלדון וחברים

יוסי שריד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים129
יוסי שריד

איזו פוליטיקה קוקייתית יותר - זו האמריקאית או זו שלנו.

ניוט גינגריץ' ניצח בדרום קרוליינה וזה טוב, טוב מאוד. מה כל כך טוב בניצחונו של אגומניאק, שהשווה את עצמו לצ'רצ'יל ולדה-גול, ובקרוב גם לבנימין נתניהו? זה טוב כי זה רע למפלגה הרפובליקאית - שיכורה ולא מיין, מתה. כך תימשך לה המסיבה הפרועה עד לקיץ, ואיש את יריבו חיים בלעו.

חוגגים שנה לזירה הדו לשונית של הארץ

לסוף המרוץ הם יגיעו מרוטים וחבוטים, מגבירים את סיכוייו של ברק אובמה להיבחר מחדש בעור שיניו. למרות כל האכזבות ממנו, הוא מתנהל כאדם נורמלי ושוחר טוב, וזה לא מעט בימינו ובמקומותינו - שם וכאן. תקופת כהונה נוספת - סרה אימת תורמים ואייפא"ק - תתקן את שהתקלקל, אולי.

מכאן נשגר איחולי הצלחה לגינגריץ' בהמשך דרכו, שכל חלקה ירוקה מצהיבה למדרך רגלו. זה האיש שמוניטין יצאו לו כבועט בדליים; זה האיש שגורש מהעיר כשקופת שרצים תלויה לו מאחוריו: ועדת האתיקה של בית הנבחרים טיפלה בעשרות תלונות שהוגשו נגדו כיו"ר, וקנסה אותו במאות אלפי דולרים על "שימוש מופקר" בכספי ציבור.

הוא שדחף להדחת קלינטון בגלל מוניקה, ובעצמו ניהל רומן חשאי עם העוזרת קליסטה מפלטינה; אהבים ועגבים נפלו לו בנעימים בדיוק באותו הזמן. לאשתו הראשונה הודיע על גירושים בעודנה רתוקה למיטת חוליה, ולשנייה הציע "נישואים פתוחים", לפי עדותה. שרה לא היתה מאושרת מהתנהגות כזאת.

אין לי חצי דבר נגד גבר מרבה נשים. אז למה מתחשק להקיא כשדווקא הוא מטיף לקדושת המשפחה ולערכיה? הבחילה מעמיקה כשהוא מציג לראווה את האינדולגנציה שקיבל מכנסייתו החדשה; עכשיו גינגריץ' קתולי אדוק. והמשקיף יתהה: איך מפלגה היסטורית וחשובה כל כך מעמידה מועמדים מפוקפקים כל כך, ש"רווחה" מקוממת אותם ו"הון" קונה אותם.

על שלל תכונותיו ועמדותיו, גינגריץ' הוא המועמד הטבעי של "הליכוד העולמי", כפי שלמדנו מפי פרח פרחחים בשיחה עם ירון דקל. האם לא מגיע לנו לזכות סוף סוף בנשיא כלבבנו, שרואה בעם הפלסטיני "המצאה", שמפיל באחת את השלטון באיראן, שמעביר את השגרירות לירושלים, שמשחרר את יונתן פולארד, שמרסק את האליטות והתקשורת?

אמנם ביבי לא מתערב, אך ידוע את מי הוא באמת אוהב; ורק לא אובמה, רק זה עוד חסר לו. גם ב"ישראל היום" רוצים ניוט, כי זה מה שבעל הבית רוצה. לא לחינם תרם הפטרון 10 מיליון דולר, והציל את חברו ברגע האחרון. שלדון שלנו יודע להמר, זה המקצוע שלו. האם לא הימר על ביבי וזכה? האם לא הפסדנו?

גם אני מתפתה להמר, אם כי בלי ז'יטונים: מיט רומני אינו מציאה גדולה, אך לא אפסו סיכוייו חרף חלקלקותו וחמקמקותו; רק השבוע הואיל לחשוף את תשלומי המס המגוחכים שלו, וגם החשבון בשווייץ נחשף. אך הוא עדיין המועמד המועדף על הממסד הרפובליקאי, התורמים הגדולים והבוחרים העצמאיים - הוא ולא גינגריץ', שאותו יטגן אובמה בחמאה שעל ראשו.

וכך קלעו אותנו המומחים לאמריקה - נתניהו וחבר יועציו - למצב של הפסד כמעט בטוח; או כפי שאומרים זאת בלשכה במבטא אנגלוסקסי - lose-lose situation: אוי לנו מאובמה שאוסף טינה בחירוק שיניים, ואוי לנו מרומני, שאת מרחץ הדמים שהכינו לו החברים של ניוט וביבי, הוא לא במהרה ישכח.

Read this article in English: Newt, Sheldon and friends

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ