כשעוד אשה נהפכת לאות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עוד אשה נהפכה לאות לנגד עינינו המשתאות. זו כבר לא א' מבית הנשיא. גם לא א' ממשרד התיירות. זו אפילו לא א' מהמשרד לביטחון פנים. זו ר' מלשכת ראש הממשלה. התרגלו לשם החדש. ר' מהלשכה. זה השם שימלא את ריקנות חיינו בשבועות הבאים.

לר' מלשכת ראש הממשלה אין שם משפחה. אולי היה לה פעם, בימים רחוקים, אבל אלה ימים שחלפו לבלי שוב. לר' מלשכת ראש הממשלה גם אין שם פרטי. כל אותיותיו נמחקו באלימות, פרט לאות הראשונה. מי שהתרווחה ככולנו בשם מלא ואולי גם בתארים שונים נאלצת להידחק עכשיו באות אחת. כשאשה נהפכת לאות היא מאבדת את זהותה. היא מאבדת את אנושיותה. היא מושלכת מאור לחושך. היא חיה בצינוק.

לשאר אנשי לשכת ראש הממשלה יש עדיין שם מלא. לדוגמה, ראש לשכת ראש הממשלה הוא נתן אשל. לא נ' מהלשכה. איש לא חמס אפילו אות אחת משמו. כרגע הוא רק חשוד, בחדירה לפרטיות של ר' מהלשכה, לפרטיות הסלולרי והמייל שלה, אולי גם לפרטיות גופה. אבל גם אם יורשע, הוא לעולם לא יהיה נ' מהלשכה. הוא לעולם לא יושלך לצינוק.

לא רק שם אין לה, גם פנים אין לה, למי שהיתה אחראית לקשר עם קהילות יהודיות בלשכת ראש הממשלה. כמה הרבה אפשר לאבד ביום אחד. הפנים של אשל מעטרות את עיתונינו ומסכינו עד לעייפה, ואילו פני ר' מהלשכה מחוקים, כאילו היא שצריכה להתבייש, כאילו היא החשודה.

זהות של חשודים בפלילים אכן נשמרת בסוד לפעמים. החשוד העיקרי בפרשת הולילנד נקרא פעם א.א. למה הוא קיבל שתי אותיות ור' מהלשכה רק אות אחת? אולי כי הוא גבר, ולגברים יש גם שם משפחה? אולי כי הוא ראש ממשלה לשעבר?

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הפרשנויות והטורים ישירות אל הפייסבוק שלכם

ר' מהלשכה כבר איננה בלשכה. היא הפסיקה לבוא לשם מיד עם פרסום הפרשה. או שמא התבקשה לא להגיע, ושיילכו הקהילות היהודיות לעזאזל. בימים אלה הגדושים מבוכות וסחבות טוב להיווכח, שרשויות הצדק בישראל טוחנות מהר.

נראה שר' היא האשמה בשערוריות המכלות את זמנם של אנשי הלשכה החשובה במדינה, אם עוללו לה את כל זה. אולי היא נראית לא רע, ברוב חוצפתה. אולי היא סיפרה על הבעיות האישיות שלה במקום עבודתה. אולי נתנה אמון בבעלי שררה, ועל כך היא צריכה כמובן לשלם ביוקר.

על פי סקר משרד התמ"ת, אחת מכל תשע נשים עובדות בישראל הוטרדה מינית במקום עבודתה בשנה האחרונה. מרכזי הכוח בישראל שורצים גברים מדכאים ומטרידים, המטילים את חתיתם על קורבנותיהם, שרובן חוששות להתלונן. כזכור, הודגם בתוכנית "הכל דיבורים" איך פותרים בעיות מסוג זה. כדי למנוע מבכיר להסתבך בהטרדת עובדת יפה סולקה אותה אשה מעבודתה. יופי נשי הוא עבירה שעונשה הרחקה מיידית.

אכן, אולי הנשים כולן הן פח יקוש המסתובב בינינו, מנסה להכשילנו, וטוב שהחרדים פתחו סוף סוף את עינינו. למה להדיר נשים רק באוטובוסים ובמדרכות ובצבא, כשאפשר להדירן גם מהשירות הציבורי ומלשכות המדינה, שם פגיעתן רעה במיוחד? ואם בכל זאת הן מביאות אותנו לדבר עבירה, עליהן להיענש. כמו באפגניסטאן, שבה קורבנות האונס הן העומדות לדין.

אשר לר' מהלשכה, היא צריכה להגיד תודה שהשאירו לה אות אחת. תארו לכם שגם את זה היו לוקחים ממנה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ