חוקים חדשים

בעז גאון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

(בעקבות ביל מאהר, מנחה תוכנית הסאטירה האמריקאית "זמן אמיתי עם ביל מאהר", שמסיים כל תוכנית בהצגת חוקים חדשים שהוא מעביר על דעת עצמו)

1. חוק חדש: גלי צה"ל לא יורשו ללהק לתוכניות אירוח אשכנזים חילונים בעלי דעות ימניות על תקן "נציגי השמאל". נכון שרוב האליטה האשכנזית הישנה התאפיינה בעבר בדעות ליברליות, אך כבר אין די בצמד שחלות ו/או בחיבה לנושאים אקולוגיים כדי לאפיין מישהו כ"הומניסט" רק כי מולו יושב "פרענק" או "דוס", כדברי האצולה המודחת.

2. חוק חדש: בכל פעם שראש הממשלה בנימין נתניהו יברך באופן אישי פצועה או חטוף, תוך כדי השתפכות רגשית מטלטלת, הוא יחויב להמשיך לעקוב אחרי מושא דאגתו באופן אישי. לקבל את גלעד שליט בשידור חי זה נחמד, וגם להדליף לתקשורת כי אמר לטלי יהושע קורן שהוא "עקב אחריה בדאגה ובהערכה". אבל אין די בכך: שליט זכאי מעתה להטריד את נתניהו בטלפונים ליליים על אודות התלבטויותיו המקצועיות לעתיד; ניצולי אסון הכרמל מוזמנים להתארח אצל נתניהו לצ'ולנט של שבת בבוקר בלי להודיע על כך מראש; טלי יהושע קורן רשאית להתקשר אליו בחודשים הבאים ולבקש ממנו כוס מים לכדורים. אם כבר באדי'ס, אז עד הסוף.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב מאמרי "הארץ" ישירות לפייסבוק שלכם

3. חוק חדש: ייאסר על ציפי לבני להעניק ראיונות לתקשורת על תוכניותיה ליום שתהפוך לראש ממשלה, עד שיהיה לה סיכוי כלשהו להיבחר ליו"ר קדימה. אז נכון שהגברת לבני - כפי שאמרה לדנה ספקטור מ"ידיעות אחרונות" - עורגת ל"יום שאחרי" פרישתה מראשות הממשלה, כשחתימת ההסכם הישראלי-פלסטיני תהיה מאחוריה. נכון גם שלבני התפנתה באחרונה לנתח את הטעויות שעשתה בשלוש השנים האחרונות בראיון נשיאותי לגידי וייץ מ"הארץ". רק שכל העסק מתחיל להישמע כמו מונולוג של מאושפז החושב שהוא לואי החמישי, בעודו מתרוצץ עם סיר השתן.

4. חוק חדש: בכל פעם שהמתנחלים משתמשים בצמד המלים "תג מחיר" לתאר פעולת טרור יהודי, יוחלף המונח "פיגוע לאומני" במלה "מרציפן". אם במהלך בודריארי של ניתוק הקשר בין המסמן למסומן עסקינן, תוך ציפוי מבחיל בסוכר כדי שלא ייתקע בוושט, אז בואו נדאג לפחות לקונסיסטנטיות פוליטית, משני צדי הקו הירוק.

5. חוק חדש: תורחב לאלתר האחריות של המחאה החברתית לשלל חוליי המדינה לדורותיה. אז נכון שהמחאה החברתית של המעמד הנאנק היא שהובילה לקריסת שוק הפרסום בטלוויזיה (ולא האינטרנט), כמו גם לקריסת שוק הדירות (ולא המחירים הבועתיים באופן קומי), וגם לירידה החדה בהרגלי הצריכה (ולא העובדה שאין לאנשים כסף), וגם להסרת הדיון המדיני מעל סדר היום (ולא העובדה שהלובי החזק והעשיר ביותר בכנסת ישראל - מועצת יש"ע - שפך מיליוני דולרים להשגת מטרה זו). מעתה ייקבע כי המחאה החברתית, שהוציאה חצי מיליון אנשים לרחובות וריתקה עוד מיליון למרקע הטלוויזיה, אחראית גם לצרות הבאות: מיעוט הגשמים בקיץ, ריבוי הגשמים בחורף, כישלון הריאליטי "24/7", אחוזי ההצעה הנמוכים במגזר הערבי, סירובם של הילדים ללבוש סוודר, והשפשפת במפשעות של חיילי חי"ר במסעות סיום מסלול.

6. חוק חדש: תוכניות הסאטירה בישראל יורשו להשליך לקיבינימט את הצורך לנהוג ב"איזון פוליטי", כמיטב המסורת של התוכניות ששימשו להן השראה: "הדיילי שואו" עם ג'ון סטיוארט, "דו"ח קולבר" עם סטיוון קולבר, "זמן אמיתי" עם ביל מאהר ו"סאטרדיי נייט לייב". מכל עבר נרשמת תחייה והתעוררות של המחנה הדמוקרטי הישראלי, מארגוני המורים ועד בית המשפט העליון, מאיגודי הרופאים ועד העיתונאים, מיוצרי התיאטרון ועד לכוכבי טלוויזיה, אשר בחרו לעשות למען הכלל, ולא רק למען עצמם. כעת הגיע זמן הקומיקאים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ