לוויות צבאיות גם מבני ברק

נחמיה שטרסלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נחמיה שטרסלר

בנימין נתניהו טועה. אהוד ברק טועה. ציפי לבני טועה. וגם יאיר לפיד טועה. הם רוצים להיות נחמדים, לכן הציעו במאור פנים פתרון שווא להשתמטות החרדים: או שיתגייסו לצה"ל, או שילכו לשירות אזרחי. כאילו מדובר במטלות שוות. כאילו אין הם יודעים ששירות אזרחי אינו אלא סוג של השתמטות.

הרי אי אפשר להשוות בין מי שמתגייס לשלוש שנים קשות, ויש לו סיכוי גבוה לשרת בגולני ושם לסכן את גופו וחייו, למי שמשחק "בכאילו" במשך שנה אחת, כמה שעות ביום, עם חופשות, חגים וזכויות, בלי פיקוח ובלי בקרה, בפעילות שאינה באמת נחוצה.

לכן, אם היו לנו מנהיגי אמת, הם היו מפסיקים לאחז עיניים ואומרים את האמת ישירות בפנים: כולם צריכים להתגייס. בלי יוצא מן הכלל. אי אפשר עוד להמשיך בפחדנות ובהשתמטות החרדית. אי אפשר להמשיך במצב שבו רק האמהות החרדיות ישנות טוב בלילה. או, כמו שאמר השבוע שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין: "מבחינה מוסרית-אזרחית התמיהה בעיני קשה ונוקבת, כיצד אין משתתף כל הציבור בקורבנות? היא מהדהדת מדבריו של משה רבנו: 'האחיכם יבאו למלחמה ואתם תשבו פה?'"

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב מאמרי "הארץ" ישירות לפייסבוק שלכם

התשובה לרובינשטיין (וגם לנתניהו, ברק, לבני, ולפיד) ברורה. עסקני החרדים יודעים אותה היטב. גם הציבור החרדי מבין אותה מצוין. הוא יודע, שעסקני החרדים מספקים לו את הסחורה היקרה מכל: את חייו. הוא יודע, שלוויה צבאית אינה יוצאת מבני ברק, אין פצועים חרדים בבית החולים תל השומר, ואין נפגעי הלם קרב ברמת בית שמש. מבחינתם, שהחמור החילוני והטיפש הדתי ימשיכו להקריב את חייהם כדי להגן על המורמים מעם, על בחורי הישיבות.

כל רעיון השירות האזרחי נולד בחטא, לפני חמש שנים, כאשר ממשלת אהוד אולמרט החליטה להאריך את "חוק טל" בחמש שנים, ואולמרט רצה להוריד קצת את הלחץ הציבורי מעליו. אלא שמדובר ברעיון רע מכל בחינה. ראשית, הוקמה "מינהלת" ובראשה מנכ"ל ופקידים ומנגנון מיותר ויקר, כמקובל בשירות הממשלתי. אחר כך הוחלט לשלם ל"מתנדבים" שכר גבוה יותר משכר חייל בצה"ל: 600 עד 800 שקל בחודש - כי "המתנדב" חשוב כנראה יותר מהחייל. וכדי שהמתנדב ירגיש ממש טוב, נתנו לו את כל הזכויות של חייל משוחרר, ממענק שחרור (ממה?) ועד הטבות במס הכנסה.

המתנדבים עצמם מועסקים באמצעות עמותות שונות, חלקן חרדיות, ואיש אינו מסוגל לבדוק לאן באמת הולך הכסף. הרי אפילו חוקרי מס הכנסה מפחדים להיכנס למאה שערים או לבני ברק. רק באחרונה שמענו על ישיבות פיקטיוויות הרושמות תלמידים שאינם קיימים כלל, ועל צעירים חרדים העושים "שירות אזרחי" בתוך הישיבות עצמן ב"חניכה". מתי יבינו הפוליטיקאים, שכל פטנט "השירות האזרחי" נועד רק כדי להעביר מיליארדים נוספים לחרדים?

יש אצלנו גם כמה תמימים, שחולמים על מתנדבי השירות האזרחי, שיעבדו בבתי חולים, במגן דוד אדום ובשירותי הכבאות, וכך יעזרו לחלשים ואף יצילו חיים. הו, תמימות קדושה. הם אינם מבינים שבמקומות הללו צריכים אנשי מקצוע ולא מישהו שיסתובב בין הרגליים ויפריע. הם גם אינם מבינים, שמדובר ב"מתנה שאוכלת" כי המתנדבים עולים יותר משווי עזרתם. ואם יהיו כאלה שיעבדו ברצינות, זו הבעיה הכי גדולה, כי אז הם יגרמו לפיטורי עובדים מן המניין, שכבר לא יהיו נחוצים.

לכן צריך לחסל את השירות האזרחי ולכפות שירות צבאי על כולם. הרי כתוב במשנה, שהכל חייבים לצאת למלחמת מצווה, "אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה". זו גם הדרך היחידה להשגת שוויון ולהבראת החברה הישראלית, וזה יקרה רק כאשר כל החרדים יתגייסו לצה"ל ולוויות צבאיות ייצאו גם מבני ברק וממאה שערים.

Read this article in English: Military funerals leaving from Bnei Brak

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ