חוק לפיד 3

נרי ליבנה
נרי ליבנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נרי ליבנה
נרי ליבנה

ייתכן שבסוף מערכת הבחירות יתברר, שהנשק היעיל ביותר בארסנל של יאיר לפיד הוא דווקא חבר הכנסת מהליכוד יריב לוין.

לוין, יוזם "חוק יאיר לפיד 2", שאושר השבוע בקריאה טרומית, הולך וקונה לעצמו מעמד של דמות מרכזית בכל יוזמות החקיקה המכונות "הגל העכור" ועניינן הגבלת הדמוקרטיה.

גם בלי להתעמק בהצעת החוק, די בשמות השרים שהתנגדו לו - דן מרידור, בני בגין ומיכאל איתן, הדמוקרטים של ממשלת הליכוד - כדי להבין, שמדובר שוב בהצעת חוק בלתי דמוקרטית.

אמור לי מי אויבך ואומר לך מי אתה, יאמר לעצמו הבוחר החובב דמוקרטיה. ואם לוין מפחד כל כך מלפיד, לא ייתכן שלפיד גרוע כל כך, כנראה בכל זאת יש בו משהו. מה גם, שלפיד ככל הידוע הוא האדם היחיד שהודעתו על כוונתו להתמודד בבחירות גרמה להמצאת שני חוקים שנועדו לבלום אותו - חוק יאיר לפיד 1, שלא אושר, ועכשיו חוק יאיר לפיד 2.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

כמובן, יש סיכוי שהניסיונות השקופים להגביל את יכולתו להתמודד בבחירות יובילו לתוצאה ההפוכה מהרצויה. הם מאשרים את הטענות של לפיד, על כך שאנשים שנכשלו וסולקו בבחירות על ידי הציבור, כמו בנימין נתניהו ואהוד ברק, מנסים בכוח למנוע כניסה של כוחות חדשים לפוליטיקה. אבל הסכנה הגדולה עוד יותר היא, שניסיונות אלה יעניקו ללפיד בדיוק את מה שחסר לו: הילת המתאגרף, הטוב נגד הרעים, דוד מול הגולייתים.

לכן אנחת הרווחה של לוין ותשעת השרים שתמכו בהצעת החוק - מוקדמת מדי. שהרי אין די בחוק יאיר לפיד 2 כדי לחסום את לפיד, שמסוגל בקלי קלות להקים מפלגה ועוד עלול לגייס אליה כמה אנשים אטרקטיבים לא פחות מחבר הכנסת לוין, או אפילו כמו השרים יעקב מרגי, משולם נהרי, דניאל הרשקוביץ, יובל שטייניץ, לימור לבנת ושרים אחרים שתמכו בהצעה.

אל מול הסכנה הנשקפת מצד לפיד צריך להיות יותר ספציפיים. יש ליזום את חוק יאיר לפיד 3, שיאסור את ההתמודדות בבחירות על:

1. אדם שיש לו בן ששמו יואב והוא איננו ראש ממשלה מכהן. 2. אדם שהאנגלית שבפיו מושלמת, אף שהוריו לא ירדו מן הארץ. 3. אדם היודע להתנסח ברהיטות, אלא אם כן הוא ראש הממשלה המכהן. 4. אדם שכתב ספרים שאינם קשורים למלחמה בטרור. 5. אדם שתהילתו ניזונה בין היתר מהיותו קרוב משפחה מדרגה ראשונה של אישיות מפורסמת, אלא אם כן אותה אישיות היא יוני נתניהו ז"ל. 6. אדם שלא רק יודע להופיע בטלוויזיה טוב יותר מראש הממשלה המכהן, אלא היה איש הטלוויזיה הפופולרי ביותר.7 . אדם שכתב 11 ספרים, כמה שירים ובהם "אהובת הספן" ו"גרה בשינקין", שיחק בסרטים, כתב סדרת טלוויזיה, הוא בעל טור ב"ידיעות אחרונות", אוהב לשיר בציבור, פירסם בנק, אנשים משלמים כסף כדי לבוא למופע שבו הוא מדבר על פוליטיקה, והוא מעדיף חולצות שחורות. 8. אדם שאשתו מסתדרת עם עוזרות הבית שלה, היא צלמת בהכשרתה, סופרת שכתבה שני ספרים, יש לה טור במקומון, המוכיח שהיא גם יודעת לבשל ובנוסף לכל היא גם יפהפייה. 9. אדם שהפסיק לעשן סיגרים. 10. אדם שיש לו חברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ