התיק של בניזרי

רוני שניידר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני שניידר

"תודה לצוות בית הסוהר,לא תודה למערכת המשפט, מהזוטר ביותר שטיפל בתיקי עד הבכיר בעליון, שנהגו בי בחוסר הגינות, בחוסר רגישות, כשלנגד עיניהם לא היתה מטרה של עשיית צדק, אלא פעולותיהם נבעו מתוך נקמנות, רצון להרע למי שהתבטא לא אחת כנגדם וכנגד ערכים המקודשים בעיניהם, אך| לא בהכרח בעיני. מערכת זו תפרה לי תיק".

מתוך דבריו של שלמה בניזרי עם שחרורו מהכלא, חורף 2012.

*

שלמה בניזרי, חבר כנסת לשעבר ושר, הורשע בדין פעמיים, על ידי שתי ערכאות בעלות מוניטין עולמיים בתפירת תיקים. בשנת 2008 הוא הורשע בסטודיו לעיצוב תיקים, מזוודות ואקססוריז "המחוזי בירושלים" בקבלת שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט. הוא נדון על ידי כבוד השופט לואי ויטון לשמונה עשר חודשי מאסר בפועל ועוד שמונה חודשים מאסר על תנאי.

בניזרי לא היה שבע רצון מן התיק שתפרו לו במחוזי, ובצאתו מהקראת גזר הדין הודיע כי ימשיך להיאבק על שמו הטוב. ואכן, עד מהרה הוגש ערעור לבית האופנה העליון. אלא שגם כבוד השופטים פראדה, דולצ'ה וגבאנה, אשר ישבו בערעור, לא רק שלא השתכנעו בחפותו, אלא אף החמירו את עונשו וגזרו עליו ארבע שנות מאסר מאחורי סורג ובריח. בפסק הדין כתב השופט אדמונד לוי: "צר לי, באמת ובתמים, על בניזרי. צר לי על הרב שהרביץ תורה באחרים, אולם הוא עצמו לא הקפיד למלא אחר האיסור ליטול שוחד. צר לי על השר, שממעמדו הרם ורב ההשפעה הידרדר לתהום כה עמוקה".

והנה, שלמה בניזרי, נבחר ציבור לשעבר, ח"כ ושר אשר נשבע בהנחת ידו על ספר תנ"ך לשמור אמונים למדינת ישראל ולחוקיה, אדם שהורשע בדין על ידי המחוזי והעליון גם יחד - אך שוחרר מתא הכלא וכבר שיחרר את חרצובות לשונו.

העבריין המושחת העיד על מערכת המשפט, "מהזוטר ביותר עד הבכיר בעליון", שתפרה לו תיק. יכול להיות שאפשר להבין אותו. במדינת בניזרי אתה יכול להביע חרטה על מעשיך לפני ועדת השחרורים, גם מבלי להיות אשם. במדינת בניזרי גם אם לקחת שוחד, אזי שפכו את דמך, ומי שתפס אותך עם היד בתוך צנצנת הכסף הציבורי אשם בנקמנות. במדינת בניזרי שום עבירה פלילית אינה נזקפת לחובתך, עד שלא הודית בה. במדינת בניזרי מערכת המשפט תופרת תיקים לצדיקים.

*

תיק דגם בניזרי - תיק מרשים ויוקרתי לגבר העכשווי, תפור ידנית בשימת לב מרבית על ידי פרקליטי עילית. בהדפס אריג מעודן שזור בצבעי שטרות כסף. כולל כיס נסתר לשוחד, בעל רוכסן ותיפורים א-סימטריים. מושלם לטובות הנאה ומותאם במיוחד לנשיאת קלון. להשיג בשלושה גדלים: שנה וחצי, ארבע שנים, וארבע שנים בניכוי שליש על התנהגות טובה.

(מתוך קטלוג התיקים של מערכת המשפט, קולקציית אביב 2012)

הכותב הוא סמנכ"ל קריאייטיב בחברת פרסום

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ