האפרטהייד של השכן

הדרך היעילה ביותר להתמודד עם עלילות השווא נגד ישראל, היא להצביע על ההפרה הבוטה והשיטתית של זכויותיהם של נשים, הומוסקסואלים ומיעוטים דתיים ברחבי העולם הערבי

רונן שובל צרוב
רונן שובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רונן שובל צרוב
רונן שובל

בשבועות האחרונים החלו הקמפוסים באירופה ובצפון אמריקה להיצבע בצבעים עוינים לקראת "שבוע האפרטהייד הישראלי" שעורכים ארגוני תעמולה אנטי-ישראליים המתיימרים להיות ארגוני "זכויות אדם". אותם ארגונים עורכים למעשה קרקס נודד למשך חודש ימים, שמטרתו להפיץ שקרים ועלילות דם נגד ישראל.

יש דרכים רבות להתמודד עם השקרים המופצים נגדנו, החל בשליחת קבוצות של סטודנטים ישראלים, בהם גם ערבים ישראלים או עולים מאתיופיה, שיספרו על המצב האמיתי בארץ, עבור בסרטונים ביוטיוב שבהם יוצג האופי הליברלי של ישראל, וכלה במאמצי ההסברה המוכרים: פלאיירים, הרצאות והפגנות. כל הדרכים הללו עוסקות בעיקר במגננה. דרך אחת עדיין לא נוסתה, ולמעשה, היא הדרך הנכונה: אופנסיבה פוליטית נגד הפרת זכויות האדם האמיתית במזרח התיכון - הפגיעה בזכויותיהם של נשים, הומוסקסואלים ולסביות ומיעוטים דתיים ולאומיים כמעט בכל מדינות השכנות לנו.

בשעה שארגוני זכויות האדם מקדישים את עיקר פעילותם להפצת שקר האפרטהייד הישראלי, הם גם שותקים. הם שותקים לנוכח אין-ספור הפרות איומות ושיטתיות של זכויות אדם, שמתרחשות במרחב שסביבנו.

בכל שנה נרצחות יותר מ-5,000 נשים ערביות במה שמכונה "רצח על רקע חילול כבוד המשפחה". בסודאן, במצרים ובאוגנדה מיליוני נשים עוברות מה שמכונה מילת נשים, לדיכוי היצר המיני, תוך פגיעה בגופן ובנפשן של נשים, נערות ולעתים אף ילדות.

הומוסקסואלים מובלים למשפט במצרים. יחס מחפירצילום: אי-פי

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

בסעודיה לנשים אסור לנהוג, ובאיראן הן נסקלות למוות אם הורשעו בבגידה. ואלו הן רק הדוגמאות הקיצוניות והמזעזעות ביותר לדרך שבה מתייחסים לנשים במזרח התיכון. כמעט כל הנשים באזור סובלות מאפליה בחקיקה וממעמד של נחיתות הקבוע בנורמות ההתנהגות החברתיות והמשפחתיות.

גם רדיפה ופגיעה בהומוסקסואלים ולסביות הן עניין שבשגרה בארצות השכנות. כך לדוגמה, באיראן הומוסקסואלים מוצאים להורג בתלייה, ובמצרים פועלת יחידה משטרתית שמטרתה "לטהר" אתרי מפגש של הומוסקסואלים.

היחס למיעוטים דתיים ולאומיים אינו טוב בהרבה. הכורדים בעיראק, באיראן ובסוריה סובלים מיחס מפלה, וכך גם הקופטים במצרים. כמו כן, קיימת אפליה רשמית נגד נוצרים ויהודים כמעט בכל מדינות ערב, ואפליה דומה ננקטת גם נגד מיעוטים שיעיים במדינות סוניות, ולהיפך.

דוגמה בולטת למדינה בעלת מערכת חוקים מפלה על בסיס אתני היא לבנון. שם אסור לפלסטינים להצביע בבחירות, הם מוגבלים במקצועות שבהם מותר להם לעסוק, ונאסר עליהם לפתוח עסקים מחוץ למחנות הפליטים.

שבוע האפרטהייד נגד ישראל הוא מפגן של צביעות ושקר. שילוב של עלילות דם שקריות נגד הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, עם שתיקה רועמת של "ארגוני זכויות האדם" לנוכח האפרטהייד הערבי הנוראי המתרחש מדי יום במזרח התיכון. לשיא צביעותם מגיעים ארגוני זכויות האדם בשתיקתם לנוכח הטבח ההמוני שמבצע בשאר אל אסד באזרחי סוריה. כל זאת בעוד שבה בשעה אותם ארגונים חברי הקואליציה האדומה-ירוקה מפיצים את עלילת הדם האנטישמית נגד ישראל.

שבוע האפרטהייד הישראלי גורם לשתי תוצאות מכוערות ולא מוסריות. ראשית - הכפשה והפללה בלא צדק של הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, שמקפידה על זכויות האדם של אזרחיה ועל זכויות האדם של אזרחים פלסטינים באזורי עימות בצורה מעוררת כבוד. שנית, הפניית הזרקור ותשומת הלב העולמית לאפרטהייד שקרי שאינו קיים, במקום שזו תתמקד בהפרות השיטתיות והמחרידות של זכויות אדם שמתרחשות ברחבי המזרח התיכון ואף מעבר לו.

הדרך להתמודד עם שתי התופעות הללו היא לצאת ממגננה למתקפה ולחשוף, בנחישות ובעוצמה, את האמת על המתרחש באזור. אם ארגוני זכויות האדם אינם פועלים למען זכויות נשים ומיעוטים בעולם הערבי-המוסלמי, מן הראוי שמדינת ישראל תעלה לשיח הציבורי העולמי את מצוקתם. אחת הדרכים לעשות זאת היא לערוך מדי שנה, בקמפוסים ובתקשורת העולמית, את שבוע האפרטהייד הערבי.

בסופו של דבר, הדאגה לזכויות אדם בעולם הערבי תתרום לשלום במזרח התיכון יותר מכל קוקטייל של יוזמת ז'נווה, שכן רק לאחר שהעולם הערבי ילמד להעניק לנשים אצלו בבית זכויות אדם ואזרח, יהיה סיכוי שהוא יוכל לראות בנו, האויב הציוני, בני אדם הזכאים לחיים ולשלום.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ