רק לא יחימוביץ'

נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר

הערב, כאשר נחזור ונקרא בהגדה, נגיע גם לקטע שעוסק בעשר מכות מצרים. למרות המכות הקשות: דם, צפרדע, כינים, ערוב, דבר, שחין, ברד, ארבה, חושך ומכת בכורות, אני מוכן לספוג את כולן יחדיו, בתנאי אחד: שייתנו לי ולכל עם ישראל פטור מהמכה ה-11: שלי יחימוביץ' כראש ממשלה.

לפני שבוע היא הציגה את מועמדותה לתפקיד, מה שמלמד שאין גבול לעזות המצח. הרי מדובר במי שלא כיהנה מעולם בתפקיד מיניסטריאלי ומי שאין לה שום ניסיון בנושאי חוץ וביטחון. אבל מה זה משנה? גם בנושאי כלכלה וחברה היא מאחזת עיניים. נוהגת לדבר גבוהה גבוהה על "מענה אידיאולוגי עמוק" ועל סוציאליזם, אבל איננה סוציאליסטית בכלל. במקום אידיאולוגיה היא פיתחה מין מיזוג משונה של פופוליזם ורייטינג, ועם העיוות הזה היא רצה לכיסא הרם בירושלים.

במשך שנים לא אמרה מלה בנושא המדיני. גורל השטחים והשלום כלל לא העסיק אותה. היא לא השמיעה מלת ביקורת אחת על הכיבוש ושום הסתייגות מההתנחלויות. חברת הכנסת דליה איציק אמרה עליה באחרונה: "היא ברחה מהצבעות אי אמון ושיתפה פעולה עם הליכוד". הסוציאליסטית-כאילו רצתה לשאת חן בעיני הימין והמתנחלים, תוך שהיא לא מבינה שסוציאליסט אינו יכול לקבל מצב שבו אדם שנברא בצלם, במקרה שלנו פלסטיני, חי תחת כיבוש ודיכוי במשך עשרות שנים.

בראיון למוסף "הארץ" אמרה יחימוביץ', שהיא "לא רואה במפעל ההתנחלויות חטא ופשע". היא אפילו אינה מבינה, שכאשר המיליארדים מופנים לשטחים הם אינם מגיעים לדימונה ולמצפה רמון. שתשאל על כך את ראש עיריית דימונה, מאיר כהן.

גם במובן החברתי-הכלכלי היא איננה סוציאליסטית. היא אינה דואגת לשכבות הביניים וגם לא לעניים. היא דואגת בעיקר לוועדים הגדולים ולבעלי ההון. כאשר נוחי דנקנר רצה לאחד מפעלים ולחזק את מונופול המלט שלו, יחימוביץ' היתה בעדו. היא אמרה: "מונופול זה לא תמיד רע". איזה חוסר הבנה. לעומתה, ח"כ חיים רמון (סוציאליסט אמיתי) יצא בתקיפות נגד האיחוד.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הטורים והפרשנויות ישירות אליכם

כאשר פרצה מחאת הקוטג', יחימוביץ' היתה נגד. "ממחאת הקוטג' אני פחות מתלהבת", אמרה. מבחינתה, שעם ישראל ימשיך לשלם 7.3 שקלים לקוטג', העיקר שהוועד של תנובה יצביע בעבורה בפריימריס ובעלי השליטה בתנובה (קרן אייפקס) ימשיכו לגרוף הון. יחימוביץ' גם התנגדה למבצעים של רמי לוי "עוף בשקל". מבחינתה, שהעניים ישלמו 20 שקל לק"ג ערב הפסח.

היא תומכת בכל הוועדים של המונופולים הממשלתיים הגדולים; מעובדי הרכבת, עבור בעובדי חברת החשמל, רשות שדות התעופה, מינהל מקרקעי ישראל ומונופול נמלי הים. היא אינה רוצה להבין, שהם חוגגים על חשבון החלשים ומעמד הביניים, כי הם גורמים להתייקרות כל המוצרים במשק.

בנושא הדתי, יחימוביץ' מתחנפת לחרדים ולדתיים. היא לא אומרת מלה נגד הכפייה הדתית ואינה תומכת בנישואים אזרחיים. היא אינה נלחמת נגד העברת תקציבי עתק לחרדים, ולא אכפת לה שהם לא משרתים בצה"ל.

באחרונה עלתה יוזמה חשובה: לאפשר תחבורה ציבורית בשבת. אך יחימוביץ' שוב היתה נגד. לא מעניין אותה כל מי שאין לו רכב פרטי. מצדה, שיילך ברגל, גם אם הוא רוצה לבקר בשבת את בן משפחתו השוכב בבית חולים.

גם מהבחינה האישית יחימוביץ' היא אנטי סוציאליסטית. היא ארוגנטית, מזלזלת ופוגעת. במקרים רבים היא לא מוכנה לשבת בפאנל עם אחרים, רק לשאת דברים לבד. אינה אומרת שלום לרבים מחברי הכנסת. לפני זמן מה כינס עיתון אחד את כל חברות הכנסת לדיון במעמד האשה. כולן הגיעו. רק יחימוביץ' סירבה; אף על פי שסוציאליזם הוא גם דרך חיים של סובלנות ואמפתיה.

לכן אני מוכן שתשליכו עלי את כל מכות מצרים. רק הצילו אותי ואת המדינה מיחימוביץ'. אחרי הכל, אין לנו ארץ אחרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ