מכתב גלוי לגליה מאור

זהר ויעקב שביט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זהר ויעקב שביט

לגב' גליה מאור שלום רב,

אנו מבקשים למחות על ההשתלחות חסרת הרסן כלפייך, המתעלמת מפועלך החשוב. מדובר בלא יותר מפרץ של קנאה וצרות עין מצד מי שאינם מבינים איזו אחריות לאומית כבדה מונחת על כתפייך. לנו אין צל של ספק, כי השכר החודשי הגבוה שקיבלת במשך 17 שנות כהונתך כמנכ"לית בנק לאומי (כ-218 אלף שקל לחודש), המיליונים שקיבלת עם פרישתך, ו-3.25 מיליון השקל שקיבלת בגין מה שמכונה "ההארכה של תקופת האי-תחרות", מגיעים לך עד הפרוטה האחרונה.

אחד מראשי הבנק הסביר, כי הסכומים האדירים האלה הם גמול ראוי על התפקיד רב האחריות שמילאת. ואכן, מי שהיה אחראי לכך שהעמלות ששילמנו לבנק לא שימשו למימון הרפתקאות פיננסיות של טייקונים מעבר לים, ראוי בהחלט לזכות בהכרת התודה של כולנו. גם לא מובנת לנו התרעומת על התרגיל המבריק, שחסך לך תשלום מס בסך של 750 אלף שקל, שהרי התרגיל הוכיח לנו, שאזרחי ישראל מפקידים את הכסף בבנק שלראשיו "מוח יצירתי".

האם שכרה הגבוה של גליה מאור מוצדק? בואו לדבר על זה בפייסבוק

אין בחברה הישראלית מישהו שעליו רובצת אחריות כבדה יותר מזו של מנהל בנק. היא כבדה פי כמה מזו של רופא בבית חולים; לא דומה מנהל בנק ששנתו נודדת בלילות בגלל הדאגה לגורל כספי ציבור המופקדים בידיו, לרופא, שאינו ישן בלילות בגלל תורנויות לילה. בשל תרומתו למדינה מגיע למנהל בנק שכר גבוה בהרבה מאשר למדען, ואפילו חתן פרס נובל, שיכול להתנאות רק בכך שמדינת ישראל נמצאת בזכותו ובזכות עמיתיו בדירוג גבוה של האוניברסיטאות בעולם; ודאי וודאי שמגיע למנהל בנק שכר גבוה הרבה יותר מאשר לעובד סוציאלי, למורה, לעובד בחברת תרופות. לא יעלה על הדעת להשוות את האחריות הכבדה של מנהל בנק לאחריות של כל אלה.

אנחנו גם בטוחים, כי בניגוד לסתם אזרחים מן השורה, את תדעי, בשל ניסיונך הרב, מה לעשות בסכומים האדירים האלה. טוב שלא היית צריכה להטריד את מוחך בזוטות כמו איך תחסכי כסף כדי לעזור לילדים לממן את לימודיהם באוניברסיטה, או לקנות להם דירה קטנה, ולכן התאפשר לו להתפנות לחשוב בגדול. ראשם של אזרחים פשוטים, חלקם לקוחות של בנק לאומי, היה עלול להסתחרר מסכומים אדירים כאלה, ואילו את בוודאי תדעי היכן להשקיע אותם ולהפיק מהם את המיטב והמרב ובכך להמשיך לתרום את תרומתך לכלכלה הישראלית.

לכן, אנו מחזקים את ידייך ואומרים "ימותו הקנאים"; הם נובחים קצת, אבל מהר מאוד יעברו לנבוח על מישהו אחר. בנקאי צריך להיות מחונן גם בקשיחות, ולכן אנחנו מקווים שלא נפגעת מכך שכמה מלעיזים אינם מסוגלים להעריך את גודל הישגייך ולהכיר לך תודה.

ומה נאחל לך? נאחל שעתה, אחרי שהוסרה האחריות הכבדה כל כך מעל כתפייך והעברת אותה לכתפיה של יורשת, ההולכת בעקבותייך, תוכלי, סוף סוף, להפסיק לדאוג לטובת הכלל, ותתחילי, כפי שאומרים אצלנו במקרים כאלה, "לעשות לביתך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ