פראיירים, הירגעו

עודה בשאראת
עודה בשאראת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודה בשאראת
עודה בשאראת

מה רע בכך, שהחרדים אינם נושאים בנטל הכיבוש? לפחות מקרבם לא יצמח סמח"ט המכה מפגיני שלום זרים, או צעירה המתעללת בערבים בגיל של הוריה, או צעיר המעכב פלסטינית הרה במחסום. בלבושם ובאורח חייהם הם מוצגים כחלק מעולם חשוך, אבל מי שמטילים חושך על עם אחר הם דווקא אלה שמאמצים אורח חיים חילוני למהדרין, ובלבם מפעמים ערכי כבוד האדם. בשביל כמה שקלים שהחרדים סוחטים מהמדינה מקימים מהומת אלוהים, אך שום מלה אינה נשמעת נגד אלה שגוזלים אדמות לא להם, גם אם מדובר באדמות מדינה שבמקרה היא מדינת השכן.

החרדים כבר סומנו. המחאה בקיץ, אם תתחולל, תהיה נגד החרדים וכמובן הערבים. למה? כי הם "לא נושאים בנטל", נטל הכיבוש וההתנחלויות. בלב אנשי "מאהל הפראיירים" שהוקם באחרונה לא בוערת העובדה, שההתנחלויות מרוקנות את הקופה הציבורית, לא מזיז להם שאחזקת הכיבוש עולה מיליארדים, לא מפריע להם שאוצרות המדינה מחולקים לקומץ טייקונים.

כי פראייר גאה לעולם אינו שואל שאלות, כמו למה בכלל ממשיכים בכיבוש? מה ביחס ליוזמת השלום של הליגה הערבית, המציעה יחסים נורמליים עם ישראל? למה מסרב בנימין נתניהו לדבר על גבולות? לא כלום. וכך, בשעת פקודה ובראש מורם מתייצבים לשמור על גחלת הכיבוש, שחלילה לא תכבה.

האם המחאה מופנית כלפי האנשים הלא-נכונים? דברו על זה בפייסבוק

פראיירים יקרים, מי שרוצה בהמשך הכיבוש - יבושם לו, אבל שישלם בעד התענוג. למה להעמיס את נטל הכיבוש על אלה שאינם מעוניינים בו. מי שרוצה לבנות אימפריה - שישלם. ואם להיות מעשיים, אני מציע שיונפקו שתי תעודות זהות. אחת למי שרוצים להיות אזרחי האימפריה, ואחרת למי שמסתפקים במדינה נורמלית.

מי שבוחר בתעודת הזהות הצנועה לא ישלם את עלות הכיבוש, כתשעה מיליארד דולר, שהם כ-1,175 דולר לאדם, וזה רק בשנה האחרונה, לפי הערכת הכלכלן שיר חבר. הוא גם לא ישלם בעד הריסת ההתנחלויות לכשיפורקו ולא בעד פיצויים, שעוד יבואו, למתנחלי הגדה המפונים. את החשבונית נא לשלוח לאזרחי האימפריה.

הערבים והחרדים עושים טובה לפראיירים כשאינם מתגייסים. אם עוד 40% מהאוכלוסייה ישתתפו "בנטל", סביר להניח שעם התוספת המשמעותית הזאת הפראיירים היו מפטרלים כעת בסמטאות דמשק, ואילו בפאתי שכונת ג'יזה יילחמו על פינוי מאחז לא חוקי של תנועת "נערי הפירמידות".

ועכשיו לשק החבטות המועדף על רבים - הערבים. הערבים נושאים בנטל, לפחות של עצמם, וזאת למרות נטל הקיפוח והגזענות. אך חסרות כאן הכוונות הטובות; במקום לנהל שיח עם הנהגת האוכלוסייה הערבית כפו עליה "ועדת עברי", שדנה בשירות האזרחי ובין 17 חבריה אין ולו ערבי אחד. ואת השירות האזרחי מסנפים למשרד הביטחון דווקא. ולא דיברנו עדיין על להקת הטורפים בכנסת שאין יום בלי הצעה גזענית מצדם.

גיוס הערבים משמש מימים ימימה מכשיר פוליטי בידי הממשלה. גדעון עשת מספר ב"ידיעות אחרונות", שבשנות ה-50 "פנחס לבון תיכנן קומבינה: הוא יגייס ערבים, ומשיסרבו, כך האמין, יוכל לגרשם מעבר לגבול. הצווים נשלחו והערבים הגיעו ללשכות הגיוס". ב-2005, ובניסיון לסרס את המלצות ועדת אור, הונפה סיסמת "השירות אזרחי". הקומבינה הראשונה נכשלה, ואילו השנייה צוברת תאוצה.

על הפראיירים להירגע. במקום "עליהום", שיתחילו לחפש במקומות הנכונים, לא איפה שיש ערבים וחרדים. כי פראייריות אינה גזירה משמים.

Read this article in English: Suckers, calm down

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ