ממשיכים להילחם בישראל

משה ארנס
משה ארנס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה ארנס
משה ארנס

במלחמת העולם השנייה ניסתה גרמניה לכבוש את העולם, לדכא עמים שאינם גרמניים ולהשמיד את העם היהודי - עד שהוכרעה אחרי חמש שנים בידי צבאות בעלות הברית. ב-8 במאי העולם חוגג את היום שבו נכנעה גרמניה בלא תנאים, ב-1945. זה היה ניצחון האור על החושך.

העם הגרמני סבל בזמן המלחמה. יותר מחמישה מיליון חיילים ושני מיליון אזרחים גרמנים מתו. מיליונים איבדו את בתיהם ומיליונים היו לפליטים כששטחי מזרח גרמניה סופחו לברית המועצות ולפולין וחבל הסודטים הוחזר לצ'כוסלובקיה. ערים גרמניות נהרסו וניזוקו בהפצצות מן האוויר, שכוונו לפגוע במאמץ המלחמתי של גרמניה ולאלץ אותה להיכנע.

למרות זאת הגרמנים אינם מציינים את 8 במאי כיום אסון, או "הנכבה הגרמנית"; אין שום הפגנות ביום הזה. הגרמנים יודעים, שהם הביאו על עצמם את האסון ואל להם להאשים בכך אחרים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

גם ב-15 באוגוסט העולם חוגג ניצחון שאירע במלחמת העולם השנייה - היום שבו ב-1945 נכנעה יפאן, בעלת ברית של גרמניה, בלא תנאים, לצבאות בעלות הברית. העם היפאני סבל רבות במלחמה, שבה ניסה לכבוש את סין, הפיליפינים, בורמה ואינדונזיה. יותר משני מיליון חיילים יפאנים ושלושה מיליון אזרחים מתו במלחמה. טוקיו הופצצה ונהרסה, ושתי פצצות אטום החריבו את הירושימה ונגסקי.

למרות זאת העם היפאני אינו מציין ב-15 באוגוסט את הסבל שהיה מנת חלקו במלחמה ואינו רואה ביום זה את יום "הנכבה היפאנית". היפאנים יודעים, שהם הביאו על עצמם את האסון ואל להם להאשים בכך אחרים.

אם כך, מהי המשמעות של הנכבה הפלסטינית? מנציחי "הקטסטרופה הפלסטינית" בחרו לציין אותה ב-15 במאי, הבוקר שלאחר הכרזת העצמאות של ישראל והיום שבו ב-1948 פלשו צבאות ערב לארץ ישראל במטרה להרוס את המדינה היהודית שרק נולדה. הערבים, שהתכוונו להחריב את היישוב היהודי בארץ ישראל, היו משוכנעים שהם עומדים לנצח במלחמה. אבל הם נחלו תבוסה. זה המקור לאסון הפלסטיני, שהערבים הביאו אותו על עצמם.

מדוע אפוא הערבים אינם מקבלים את העובדה, שהמלחמה שפתחו בה כדי להחריב את היישוב היהודי בארץ ישראל היא הסיבה לסבלם וכי הם הביאו על עצמם את אסונם? מדוע אינם מכירים בכך שהם האשמים באסונם, כפי שהגרמנים והיפאנים הכירו באשמתם, ובמקום זאת הם מנסים להטיל את האשמה על ישראל?

ההבדל טמון בכך, שהגרמנים והיפאנים נאלצו להיכנע בלא תנאי, וכשהמלחמה הסתיימה לא היו להם שום סיכוי ולא כוונה לגבור על המעצמות שהביסו אותם. לעומתם, הערבים לא נכנעו; הם הסכימו רק להפסקת אש. לישראל לא היו הכוונה והעוצמה הדרושות כדי לאלץ אותם להיכנע בלא תנאי. בניגוד לגרמנים וליפאנים, רבים מקרב הפלסטינים ותומכיהם הערבים מקווים עדיין להביס את ישראל. בשבילם, הפגנות הנכבה הן רק עוד שלב במערכה הנמשכת נגד ישראל.

ומה בעניין היהודים בישראל ובחו"ל, המצטרפים להפגנות הנכבה ומנופפים בדגלי פלסטין, והסטודנטים היהודים באוניברסיטת תל אביב שהצטרפו לעמיתיהם הפלסטינים והאשימו את ישראל ב"אסון הפלסטיני" - אותם הולם הכינוי שטבע לנין "אדיוטים מועילים". הם ממלאים תפקיד חשוב בהפצה של שקרים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ