שוב בוטל התור

ענר שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענר שלו

גם היום התבטל לי התור. אבל אני לא מתלונן. לפחות היום הודיעו לי מראש על הביטול ולא הייתי צריך ללכת לבניין הטורים ברחוב יפו ולהמתין שם שעות. בפעם הקודמת כשהתבטל לי התור במרפאה במאוחדת, הרופא המומחה אפילו לא טרח להודיע. כעשרה מטופלים, חלקם במצב ממש לא טוב, ישבו במרפאה וחיכו לתור שנקבע להם חודשים מראש, והמומחה לא בא. הוא אפילו לא התקשר. הפסימיים התייאשו אחרי שעה. האופטימיים חיכו שלוש שעות ורק אז עזבו. היה עצוב לראות אותם באים בקושי, עוזבים בקושי, בלי שמישהו הסביר להם משהו. חלקם בקושי הולכים.

והנה היום קרה נס. המומחה הודיע מראש למרפאה שלא יגיע, והמרפאה הודיעה מראש למטופלים על הביטול. אז אין פלא שהיום אני מרגיש אסיר תודה. לפעמים אני תוהה במה זכיתי שטרחו להודיע לי מראש ולחסוך לי טרדה והמתנה. אולי בגלל שזה יום ירושלים?

מראש לא היה סביר לקבוע תור ליום ירושלים, הרי הכל פקוק וחסום במצעדים ודגלים ומכוניות משטרה. איך ייסע רופא מומחה ביום ירושלים מהדסה עין כרם לבניין הטורים ברחוב יפו? אפילו אם הוא חדור מוטיווציה, וכנראה שהוא לא, איך יפרוץ את מעגלי הרוקדים, את מחסומי המשטרה?

בשערי צדק יש נוהל אחר. שם לא משתמשים בטלפון. בשערי צדק מודיעים על ביטולי תורים במכתבים. בינואר קבעו לי תור למומחה בשערי צדק. התור נקבע ל-8 באפריל. במארס קיבלתי לפתע מכתב שהתור מבוטל. התברר שהתור נקבע בטעות לחול המועד פסח, כשהמרפאות סגורות. תהיתי אם בינואר עוד לא התגלה ש-8 באפריל זה חול המועד פסח. לפעמים תגליות חשובות לוקחות זמן. מזל שבמארס מישהו עם תושייה בשערי צדק טרח להסתכל על לוח השנה וליידע אותי.

ביטלו לכם את התור? דברו על זה בפייסבוק

הם ממש בעדי בשערי צדק. לא רק שהודיעו שבועות מראש על הביטול, אלא גם קבעו לי תור חדש באותו מכתב ממש. אמנם התור נקבע ללא תיאום אתי, ולא היתה לי שום אפשרות להגיע אליו, אבל זה פרט שולי. העיקר הכוונה. הם גם מסרו לי את מספר הטלפון של האחראית על המרפאות כדי שתקבע לי תור חדש, שלישי במספר. אמנם האחראית על המרפאות אף פעם לא עונה לטלפון, אבל אני לא ממורמר. היא בטח מאוד עסוקה.

שוב לא אישרו לי את האם-אר-איי. שוב לא קיבלתי התחייבות ממאוחדת לממן אותו. כשהבקשה הגיעה מרופא המשפחה, הם ביקשו הפניה מרופא מומחה. אבל גם אחרי שתי הפניות ממומחה, שהדגישו את נחיצות הבדיקה ודחיפותה, לא נתנו לי התחייבות. רופא הסביר לי שמאוחדת נמצאת בגירעון גדול עכשיו, שאם-אר-איי זו בדיקה יקרה שהם לא נוטים לאשר, ושמכתב מעורך דין יועיל יותר ממכתב מרופא מומחה.

אני לא חושב שאני אתבע את מאוחדת. הרי הוצאות הטיפול המשפטי גבוהות מעלות האם-אר-איי. נכון שאני ב"מאוחדת שיא" ובטח כבר שילמתי להם עשרות אלפי שקלים, נכון שמבקר המדינה חשף אצלם שחיתויות בעשרות מיליוני שקלים, שאולי תרמו לגירעון. אבל אם למרות כל מה ששילמנו להם הם במצוקה, זה לא הזמן להתחשבן אתם. אולי בכלל נפנים את המסר ונוותר על רופאים מומחים ועל בדיקות חיוניות. רק חבל שהכאב מתגבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ