המתיחה הגדולה של נתניהו

עודה בשאראת
עודה בשאראת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודה בשאראת
עודה בשאראת

איך יסתדר נתניהו עם קואליציה של 94 חברי כנסת? מספרים על מכובד מהכפר שנשאל, אחרי שביקר בקולנוע לראשונה, על הסרט שבו צפה. "וואללה", ענה המכובד, "עד שגמרתי ללחוץ את ידי המכובדים באולם, הסרט הסתיים". אם נתניהו ייתן רק צ'פחה ידידותית לכל אחד מ-93 חבריו לקואליציה הוא יזדקק למנוחה ארוכה. ועוד לא הזכרנו את בריתות המילה, החתונות וימי ההולדת. הלך מושב החורף.

אם כולם שונאים אותך זה אסון, ואם כולם אוהבים אותך זה אסון - אבל מסוג אחר. במקרה הראשון יקצו אותך מחמת שנאה - במקרה השני יטביעו אותך בים דביק של אהבה. במקרה הראשון אפשר לצעוק. במקרה השני - רק ללכת על בהונות, כי האהבה עלולה להיסדק. והמצב מחמיר, כי אפילו ה"טיים" האמריקאי כבר מאוהב. לעומת זאת, את מבחנה הראשון הקואליציה המאוהבת לא עברה מי יודע מה. רק בסיבוב השלישי נבחר מועמדו של ראש הממשלה לכהונת מבקר המדינה. וזוהי רק ההתחלה.

דווקא התבוסה לשאול מופז מיטיבה עם ציפי לבני. לראות אותה רוקדת אחרי ההפסד - ולא להאמין. במחשבה שנייה: להיפטר מידידיה לשעבר, במהלך מרדפם המטורף אחרי נתניהו - זה יכול לגרום לאדם לרחף, לא רק לרקוד.

האם הדיל הפוליטי יתגלה כחרב פיפיות? בואו לדבר על זה בפייסבוק

אין מתאים לתיאור המצב הזה מהשיר הערבי העתיק, בתרגום חופשי: "קיללתי את עאמר, וכשנפטרתי ממנו שמחתי - והתרועעתי עם אחרים, עד שבכיתי על עאמר". ואכן, נסיך החלומות, יאיר לפיד, גורם לאנשים לבכות על תבוסתה של לבני. לפיד כבר הכריז שהוא למד את הלקח ולא יחזור על "הטעות" של לבני. שיא שאיפותיו כרגע זה להיות שר חינוך. באמת, מר לפיד, בשביל להיות שר אתה מקים את כל המהומה הזאת? תספר לדוד נתניהו והוא יגשים לך את המשאלה.

גם ראש האופוזיציה עוד תגרום לאנשים להתייפח בגעגועים ללבני. שלי יחימוביץ' כבר הכריזה שהיא מוכנה לשבת בקואליציה עם נתניהו, כמובן אם ייווצרו התנאים המתאימים. אל דאגה. ב"תנאים" לא כלולות ההתנחלויות.

לפי עורך "הארץ" אלוף בן, סוד הישרדותו של נתניהו טמון בעובדה שהוא מתאים את עצמו לרצון הציבור, לפחות בהצהרות. אם העם הולך שמאלה, הוא יפנה שמאלה. ולהיפך. ובמקום פריד אל-אטרש ישיר לנו נתניהו: "תצאו מהאדמה אצא אתכם, תרדו מהשמים ארד אתכם".

בכל זאת יש נקודת אור. הרי למה אנשים מבלפים? כי הם מתביישים במה שהם מאמינים בו: שהורים שמלעיטים את בניהם בהסתה גזענית יודו בפומבי שהם גזענים!? שחברות הסלולר יכריזו שהן מבלפות!? שנתניהו יצהיר שהוא אבי שיטת הטייקונים!? השקר חוגג, כי האמת שמנסים להסתיר מבישה. נקודת האור בכל זה היא, שחוגי ימין מסוימים מנסים להתייפות בסיסמאות לא להם כמו צדק חברתי, שתי מדינות, התנגדות לגזענות, מאבק לשוויון. אם הסיסמאות הללו מייפות את המשתמשים בהם - אפשר להאמין שעוד יבוא היום שבעליהן האמיתיים יממשו אותן, ולא המתחזים.

לכן, כאופטימיסט חסר תקנה אני מצפה ליום שבו יתברר שכל מה שקורה פה הוא בעצם מתיחה ממושכת בסגנון אלי יצפאן, ובקול צהלה יאמרו לנו "חייכו, אכלתם אותה". אז נספר לכולם שבאמת היה מגניב, מה שעולל לנו נתניהו - במיוחד העניין האבסורדי עם 94 חברי קואליציה - ונתפוצץ מצחוק על זה שאפילו "טיים" אכל אותה וקרא לנתניהו מלך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ